Zostań baristą we własnej kuchni

Kawa w naszym społeczeństwie jest bardzo cenionym napojem, zarówno ze względu na walory smakowe, jak i jej energetyzujący wpływ na organizm. Z tego względu coraz więcej osób postanawia wyposażyć swoją kuchnię w automatyczny ekspres do kawy, który pozwoli im przygotowywać różne rodzaje kawy w dowolnej chwili.

Historia ekspresów do kawy

Do niedawna naprawdę dobrą, aromatyczną kawę podaną na wiele sposobów można było wypić jedynie w dobrych, włoskich kawiarniach. Z czasem jednak na rynku pojawiły się pierwsze ekspresy do kawy, tak zwane kawiarki, które później zostawiły miejsce ekspresom przelewowym.

automatyczny ekspres do kawy

Ciśnieniowe ekspresy do kawy pozwalają przygotować nie tylko klasyczne espresso, ale też cappuccino, latte czy latte macchiato.

W ostatnim czasie pojawiły się także ciśnieniowe i automatyczne ekspresy do kawy. To właśnie takie ekspresy wykorzystywane są w najlepszych kawiarniach – a teraz każdy z nas we własnej kuchni może poczuć się jak barista dzięki posiadaniu takiego profesjonalnego sprzętu. Zobaczmy więc, dlaczego warto zainwestować w automatyczny ekspres do kawy i jakie są jego funkcje.

Automatyczny ekspres do kawy… czyli jaki?

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne pozwalają uzyskać napar o wyjątkowym smaku i aromacie, ale jednocześnie bez utraty cennych przeciwutleniaczy, jakie znajdują się w świeżo zmielonych ziarnach kawy. W procesie jej parzenia istotne znaczenie ma poddanie kawy ciśnieniu o 12 Barach, dzięki czemu zostaje z niej wydobyte to, co najlepsze.

automatyczny ekspres do kawy

Kawa przyrządzona w automatycznym ekspresie do kawy jest aromatyczna i zdrowsza.

Ponadto taka kawa przyrządzana jest w sposób najzdrowszy i ma najmniej negatywny wpływ na organizm niż zwykłe parzenie poprzez zalewanie wrzątkiem. Spośród ekspresów ciśnieniowych wyróżniamy ręczne i automatyczne. Oznacza to, iż możemy każdy etap przygotowywania kawy kontrolować samodzielnie lub wybrać odpowiedni przycisk programatora i czekać, aż ekspres sam wszystko przygotuje za nas. Ta druga opcja zdecydowanie bardziej odpowiada większości osób zamierzających kupić ekspres do kawy, gdyż pozwala zaoszczędzić czas, a także bez większego wysiłku przygotować różne rodzaje kawy, między innymi espresso, mokka, latte, latte macchiato czy cappuccino, a w niektórych modelach nawet kakao lub gorącą czekoladę. Nowoczesne automatyczne ekspresy do kawy wyposażone są też w spieniacz i podgrzewacz mleka, a także młynek do kawy. Jeżeli jesteście zainteresowani kupnem takiego ekspresu, zachęcam do zajrzenia TUTAJ.

Leave a Reply