Dobieramy rodzaj ogrzewania do łazienki

Łazienka to pomieszczenie, w którym szczególnie dotkliwie możemy odczuwać zimno, zwłaszcza po wyjściu spod prysznica czy z wanny. Dlatego już na etapie remontu należy pomyśleć o odpowiednim ogrzewaniu. Ale jakie ogrzewanie łazienki będzie najlepsze? Przyjrzyjmy się tej kwestii bliżej.

Ogrzewanie łazienki na dwa sposoby

Znanym sposobem na ogrzewanie łazienki jest ogrzewanie podłogowe. Sprawdzi się ono zarówno w dużej, jak i niewielkiej łazience. Ogrzewanie podłogowe to oszczędne rozwiązanie, gdyż przebywając w łazience z ogrzewaniem podłogowym, odczuwamy ciepło przy niższych temperaturach. Jak to możliwe? Otóż ciało ogrzewane jest od stóp, dzięki czemu szybciej odczuwa odpowiednią temperaturę, nawet jeśli temperatura powietrza wokół jest nieco niższa niż w warunkach pokojowych.

ogrzewanie łazienki

Ogrzewanie podłogowe idealnie sprawdzi się zarówno w dużej, jak i małej łazience.

W dużych łazienkach takie ogrzewanie może okazać się jednak niewystarczające. W takim wypadku można wybrać dodatkowe źródło ciepła w postaci grzejników ściennych. Czym się kierować przy ich wyborze? Najważniejsza powinna być dla nas ich funkcjonalność. Aby współpraca ogrzewania ściennego i podłogowego okazała się skuteczna, warto wybrać zestaw zaworów mieszających, który umożliwi sterowanie mocą grzejnika i ogrzewania podłogowego za pomocą jednego termostatu. To pozwoli uzyskać optymalne wyniki i uniknąć przegrzania któregoś ze źródeł ciepła. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

ogrzewanie łazienki

Grzejnik do łazienki powinien być funkcjonalny, np. umożliwiać suszenie ręczników.

Grzejnik może szybko i sprawnie ogrzać łazienkę czy osuszyć ręczniki, natomiast ogrzewanie podłogowe utrzyma stałą temperaturę w pomieszczeniu i zapewni ciepłą i suchą podłogę.

Jak ogrzać małą łazienkę?

W małej łazience, wbrew pozorom, nie zawsze łatwo utrzymać ciepło. Dodatkowym problemem staje się znalezienie miejsca na grzejniki, gdyż w małej łazience staramy się ograniczyć wyposażenie do minimum, aby nie była ona „zagracona”. Dlatego wybór grzejnika nie powinien być kwestią przypadku. Najlepszy będzie niewielki grzejnik o dużej mocy – będzie najbardziej wydajny w małej i zimnej łazience.ogrzewanie łazienki Warto również zwrócić uwagę na to, by kolektory grzejnika były podwójne oraz ustawione symetrycznie po dwóch stronach jego pionowej osi. To pozwoli nam uzyskać niemalże dwukrotnie większą moc. Poza tym taki grzejnik jest bardziej funkcjonalny, gdyż umożliwia np. zawieszanie ręczników i ich szybkie osuszanie.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.