Zmiana z RWE na innogy – co oznacza?

Od 2 września bieżącego roku spółki RWE Polska i RWE Stoen Operator zmieniły swoją nazwę na innogy. Ta nowa nazwa ma symbolizować innowacyjność i zaprowadzenie wielu zmian na rynku energetycznym w Polsce. Jakie opinie o RWE można spotkać w kontekście rebrandingu na innogy? I co nowego szykuje dla nas ta spółka energetyczna?

RWE jako innogy – założenia

Reorganizacja koncernu RWE to tak naprawdę jeden z elementów większej układanki. Już w kwietniu tego roku RWE połączyła w ramach jednej spółki działalność w zakresie odnawialnych źródeł energii, sprzedaży oraz dystrybucji energii w Niemczech i zagranicą. We wrześniu natomiast nastąpiła zmiana nazwy z RWE na innogy. Jak wyjaśnia Filip Thon, prezez RWE Polska, koncern ulega zreorganizowaniu, by stać się „prekursorami zrównoważonej i nowoczesnej energetyki – i to w nowej odsłonie, mocnych kolorach i powiewem świeżości”. Ta nowa nazwa innogy nawiązuje do angielskich wyrażeń „innowacja” (innovation), „energia i technologia” (energy and technology).

opinie o rwe

Logo innogy jest minimalistyczne, ale zwracające uwagę dzięki zastosowaniu żywych kolorów, które nie są stałe. Tutaj w tle widzimy mocny odcień fioletu.

Jeśli chodzi o nazwę marki, znakiem rozpoznawczym ma być to, iż jest pisana z małej litery, co też ma swoje odzwierciedlenie na nowym logo spółki – to mała litera i, występująca w różnym otoczeniu kolorystycznym – ma to podkreślić dynamikę i elastyczność spółki.

innogy – co to oznacza dla Klientów?

Jak dla każdej spółki czy marki utrzymującej się z Klientów, również dla RWE bardzo ważna jest opinia, również o następujących zmianach. Ogólnie opinie o RWE były i są zwykle pozytywne, jednak zmiana na innogy ma je jeszcze ulepszyć. W jaki sposób? Otóż rebranding nie wiąże się dla Klientów z żadnymi niedogodnościami, jeśli chodzi o dystrybucję energii na terenie Warszawy oraz względy finansowe. Nie ma też konieczności aneksowania umów podpisanych z RWE Polska i RWE Stoen Operator. Zachowany został również dotychczasowy tryb rozliczeń, dzięki czemu Klienci nie czują się zdezorientowani tą, bądź co bądź, dużą zmianą. A jakie są Wasze opinie o RWE pod nową nazwą innogy? Podzielcie się nimi w komentarzach!

opinie o rwe

innogy stawia na nowoczesne, elastyczne rozwiązania w zakresie energii odnawialnej.

Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie również TUTAJ.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.