Zmiana dostawcy energii

Płacisz wysokie rachunki za prąd? Jedną z przyczyn tego zjaZmiana dostawcy energii elektrycznejwiska może być złe gospodarowanie zasobami energetycznymi w domu, niemniej bardzo często okazuje się, iż wiele gospodarstwa posiada nieaktualne, stare umowy z dostawcami energii elektrycznej, w wyniku których przepłaca się za wykorzystaną energię. Jak zmienić dystrybutora?

Dwa wyjścia

Istnieją dwie drogi rozwiązania umowy z dotychczasowych dostawcą energii elektrycznej. Pierwszy z nich polega na udzieleniu pełnomocnictwa dla nowego dystrybutora, zaś drugi to samodzielne wypowiedzenie umowy i nawiązanie współpracy z wybranym przez siebie sprzedawcą.

W przypadku wyboru tego drugiego sposoby, należy postępować wedle następujących kroków:

 1. Należy wybrać nowego sprzedawcę i podpisać z nim odpowiednią umowę.
 2. Wypowiedzieć umowę dotychczasowej firmie, której płaciliśmy rachunki.
 3. Następnie należy zawrzeć kolejna umowę o dystrybucji energii i poinformować nowego dostawcę.
 4. W przypadku posiadania starych liczników należy dostosować je do tych, które obowiązują u obecnego dystrybutora; należy odczytać stan liczników i ów informacje przekazać do końcowego rozliczenia.

Jak widać, samodzielna zmiana dostawcy energii elektrycznej pociąga ze sobą nie tylko ryzyko błędu przy zawieraniu i wypowiadaniu umowy, ale także zajmuje wiele cennego czasu. Znacznie szybszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest udzielenie pełnomocnictwa przedstawicielowi nowego dostawcy. Więcej na ten temat możesz znaleźć tutaj: zmiana dostawcy energii(http://edf.pl/jak-zmienic-sprzedawce)

Energooszczędny dom

Im mniej energetyczne urządzenia, tym większa oszczędność na rachunkach

Uwaga na pułapki!

Niestety, szeroki wybór dystrybutora energii elektrycznej może pociągnąć za sobą również ryzyko oszustwa. Aby się tego ustrzec, należy zwrócić uwagę na następujące elementy:

 • Zmiana dostawcy energii jest bezpłatna, jednak istnieją firmy, które potrafią pobierać prowizje lub comiesięczną sumę na poczet opłaty handlowej;
 • Umowę należy bardzo dokładnie przestudiować, m.in. pod kątem długości jej trwania, ukrytych kosztów i możliwości wcześniejszego wypowiedzenia;
 • Ceny prądu będą się zmieniać, bowiem w 2016 roku planowane jest uwolnienie rynku energetycznego i przez kilka miesięcy, w wyniku walk o klientów, mogą ulegać nieznacznym wahaniom;

  Słup energetyczny

  Zmień swego dostawcę energii elektrycznej już dziś!

 

 

 

Leave a Reply