Zdrowe przekąski w drodze, czyli co jeść w podróży

Wyjazd na wakacje czy inną daleką podróż wiąże się z wieloma przygotowaniami. Staramy się spakować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy odpowiednio wcześnie, by później nie okazało się, że czegoś zapomnieliśmy. Prócz tego musimy sprawdzić sprawność samochodu przed wyjazdem i poczynić jeszcze wiele innych przygotowań. Zwykle kwestia jedzenia na drogę zajmuje miejsce na samym końcu listy rzeczy do zrobienia. Jeżeli nie mamy czasu sami przygotować prowiantu, kupujemy go na stacjach benzynowych czy przydrożnych sklepach. Tymczasem niezdrowe jedzenie w trasie może przysporzyć nam później problemów z wypróżnianiem i pogorszyć samopoczucie. Podpowiadamy więc, jakie zdrowe przekąski zabrać ze sobą w drogę!

Zdrowe przekąski w podróży

Jadąc w podróż, a szczególnie prowadząc samochód, zależy nam, by mimo upływających godzin nie tracić energii. Zabieramy więc ze sobą termos z kawą, kilka kanapek i słodycze. Czy to dobry zestaw na podróż? Czy na pewno wysoko przetworzone przekąski dodadzą nam niezbędnej energii? Niestety nie! Dlatego przed wyjazdem warto wygospodarować trochę czasu i przygotować zdrowe przekąski, które okażą się prawdziwym źródłem energii, będą lekkostrawne, a przy tym bardzo smaczne i sycące. Oto nasze pomysły:

1. OWOCE I WARZYWA

zdrowe przekąski

Świeże owoce i warzywa to zdrowa przekąska idealna w trasie. Wcześniej umyte, obrane, pokrojone i schowane w pojemniki sprawdzą się, gdy dopadnie nas „mały głód”. Poza tym są niedrogie, a ich przygotowanie zajmie nam zaledwie kilka minut.

2. KOKTAJL OWOCOWO-WARZYWNY

zdrowe przekąski

Jeżeli posiadamy w domu odpowiedni sprzęt, warto przygotować sobie na podróż zdrowy i pożywny koktajl z ulubionych owoców i warzyw. Doda energii i usunie ssanie w żołądku – w przeciwieństwie do słodkich i niezdrowych napojów gazowanych.

3. SUSZONE OWOCE I ORZECHY

zdrowe przekąski

Jeśli lubimy coś przegryzać w trasie, zamiast chipsów czy batonów weźmy ze sobą zdrowe przekąski, takie jak suszone owoce i orzechy. Mogą to być suszone morele, śliwki i daktyle oraz orzechy brazylijskie, makadamia lub piniowe.

4. DOMOWY OBIAD W TERMOSIE

zdrowe przekąski

Jeżeli podróż ma zająć cały dzień, warto zaplanować w trasie chociaż jeden ciepły posiłek. Zamiast stołować się w restauracjach o nieznanej nam renomie, lepiej przygotować w domu zdrowy, sycący obiad i zabrać go ze sobą w termosie na żywność. To dobry pomysł zwłaszcza zimą, gdy chcemy się rozgrzać.

5. ZDROWE PRZEKĄSKI DLA DZIECI

zdrowe przekąski

Przygotowanie zdrowego prowiantu na drogę ma szczególne znaczenie, gdy podróżujemy z dziećmi. Oczywiście o wiele prościej kupić dziecku na drogę sok, rogalika z czekoladą i chrupki, ale o wiele zdrowiej będzie przygotować również dla niego zestaw zdrowych przekąsek. Również mogą to być świeże lub suszone owoce, domowy koktajl czy domowe batony zbożowe.

Pamiętajmy, że przygotowanie zdrowego, domowego jedzenia na podróż być może zajmie nam nieco więcej czasu, ale będzie o wiele tańsze i przede wszystkim zdrowsze dla nas i naszej rodziny!

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.