Aranżacja mieszkania na kilka sposobów

Posiadanie własnego mieszkanka to dla wielu osób największe marzenie. Mając swój przytulny kąt, czujemy się bezpiecznie, mamy gdzie wrócić po ciężkim dniu w pracy i spędzić go z bliskimi, kochającymi osobami. Niemałe znaczenie dla atmosfery ma też aranżacja mieszkania. Dziś chcę Wam przedstawić kilka fajnych rozwiązań i aranżacji wnętrz w różnych, modnych w ostatnim czasie stylach.

Aranżacja mieszkania – modnie i niedrogo

Aranżacja mieszkania powinna być w miarę spójna, a więc zachowana w jednym dominującym stylu. Obecnie popularny jest styl minimalistyczny, gdzie dominują stonowane barwy, zwłaszcza kompozycje bieli i czerni oraz odcienie szarości i beżu. Główną domeną minimalizmu jest, jak sama nazwa wskazuje, minimalna ilość dodatków i elementów dekoracyjnych. Prostota i lekka surowość wnętrz nie musi być jednak zimna i niegościnna. Wystarczy kilka konkretnych dodatków, które nadadzą wnętrzu przyjemnego wyglądu, na przykład poduszki, świece czy rodzinne zdjęcia. Styl minimalistyczny idealnie pasuje do aranżacji białej kuchni.

aranżacja mieszkania

Kuchnia w stylu minimalistycznym

 

aranżacja mieszkania

Łazienka w stylu minimalistycznym

 

aranżacja mieszkania

Salon w stylu minimalistycznym

Inny, nieco podobny stylem do minimalizmu, jest styl skandynawski. Co charakteryzuje takie wnętrza? Prostota, funkcjonalność, jasność wnętrz to słowa, które najlepiej opisują aranżację mieszkania w stylu skandynawskim. Dominują tu biel, szarość i odcienie brązu, a charakterystycznym elementem wyposażenia są meble z naturalnego, jasnego drewna oraz drewniane podłogi. Styl skandynawski idealnie reprezentuje sypialnia urządzona na biało z drewnianymi dodatkami.

aranżacja mieszkania

Sypialnia w stylu skandynawskim

 

aranżacja mieszkania

Kuchnia w stylu skandynawskim

 

aranżacja mieszkania

Łazienka w stylu skandynawskim

Aranżacja mieszkania dla kogoś, kto lubi kontrasty i mocne barwy może być fajną zabawą. Wymaga jednak dużej ostrożności, by końcowy efekt nie był kiczowaty. Jak to uzyskać? Warto podstawić na jeden styl i konsekwentnie się go trzymać. Ciekawym wyborem może być styl orientalny, nawiązujący do dalekiej Japonii lub Indii. Kraje te charakteryzują się wspaniałymi wzorami i kolorami, które można odwzorować na kafelkach łazienkowych w formie mozaiki lub dodatkach w mocnych kolorach, na przykład czerwonym, niebieskim lub pomarańczowym.

aranżacja mieszkania

Kuchnia w stylu orientalnym

 

aranżacja mieszkania

Salon w stylu orientalnym

 

aranżacja mieszkania

Łazienka w stylu orientalnym

Bez względu na to, jak będzie wyglądać aranżacja mieszkania, musimy mieć dobry plan i kosztorys, aby ta zmiana wnętrza była udana.

Leave a Reply