Zanim wybierzesz się w podróż…

Wielu z nas często podróżuje, czy to z powodów zawodowych czy też w celach urlopowych. Przygotowując się do wyjazdu, rzadko myślimy o nieszczęśliwych wypadkach, które mogą nam się wtedy przytrafić. Niemniej jest to możliwe. Z tego powodu dobrym pomysłem może być ubezpieczenie turystyczne, które można wykupić dodatkowo.

Ubezpieczenie turystyczne – zalety

Wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej jest dobrym pomysłem, gdyż w wielu wypadkach ubezpieczenie z biura podróży czy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego może okazać się niewystarczające. Tymczasem polisa turystyczna obowiązuje w każdym kraju na całym świecie, pozwala w razie potrzeby korzystać zagranicą zarówno z państwowych, jak i prywatnych placówek medycznych, ponadto zawiera w sobie tak zwane ubezpieczenie Assistance, może też zawierać dodatkowe opcje, takie jak OC, NWW, ratownictwo czy poszukiwanie, a także wystarcza na pokrycie kosztów transportu medycznego lub transportu zwłok do kraju.

Kiedy warto wykupić polisę turystyczną?

O dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym powinniśmy pomyśleć zawsze wtedy, gdy planujemy samodzielny wyjazd za granicę, niezależnie czy jedziemy tylko na parę dni czy na dłużej. Prywatna polisa ubezpieczeniowa przyda nam się zwłaszcza w krajach, które nie należą do Unii Europejskiej. Bez niej jakiekolwiek leczenie może okazać się bardzo drogie i w efekcie nie będzie nas na nie stać. Wspomniana powyżej Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnia nam tylko niezbędną pomoc medyczną, za każdy dodatkowy zabieg czy pobyt w szpitalu trzeba zapłacić osobno. W takim wypadku ubezpieczenie turystyczne może okazać się nieocenione.

ubezpieczenie turystyczne

Warto pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu turystycznym, gdy planujemy wakacje za granicą.

ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne daje nam swobodny dostęp do pełnej opieki medycznej za granicą.

Zdecydowanie się nam przyda, gdy za granicę wyjeżdżamy z dziećmi lub osobą podeszłą – konieczność skorzystania z opieki medycznej bardzo wzrasta, lepiej więc nie ryzykować i liczyć, że obejdzie się bez komplikacji. Trzeba przyznać, że Polacy wciąż niechętnie decydują się na wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, traktując to jako niepotrzebny, zbyteczny wydatek. Tymczasem bez takiego ubezpieczenia możemy popaść w znacznie poważniejsze tarapaty, gdy przyjdzie nam płacić za opiekę medyczną za granicą z własnej kieszeni. Dlatego też nigdy nie lekceważmy tej kwestii.

Leave a Reply