Problemy z potencją – jakie są przyczyny?

Dla każdego mężczyzny w przeważającej części dowodem męskości i siły jest aktywność seksualna. Niestety, niekiedy dochodzi do zaburzeń erekcji, co może doprowadzić nawet do depresji. Problemy z erekcją na tle psychologicznym tworzą w gruncie rzeczy błędne koło, z którego może być bardzo ciężko wyjść. Doradzamy, jak sobie poradzić z tą przypadłością.

Problemy z erekcją na tle psychologicznym – przyczyny

O problemach z erekcją mówimy wtedy, gdy mężczyzna pomimo odczuwania podniecenia seksualnego nie może osiągnąć wzwodu lub zanika on bardzo szybko. Zazwyczaj jest to sygnał ostrzegawczy informujący nas o tym, że z organizmem dzieje się coś niedobrego. Ale dla każdego mężczyzny jest to kwestia bardzo delikatna i może łatwo odebrać poczucie męskości i pewności siebie. I jak na ironię, stres wywołany lękiem związanym z brakiem erekcji może wzmagać te problemy.

problemy z erekcją na tle psychologicznym

Problemy z erekcją na tle psychologicznym mogą być wywołane przewlekłym stresem, a także obawą przed niezaspokojeniem partnerki.

Jeżeli pożycie intymne z partnerką zamiast miłych doznań i podniecenia wzbudza stres i lęk, z pewnością mężczyzna nie będzie w stanie się odprężyć, a co za tym idzie, jeszcze trudniej będzie mu osiągnąć erekcję. Problemy z erekcją na tle psychologicznym są najczęściej wywołane nieśmiałością, niską samooceną, lękiem przed rozczarowaniem partnerki czy też przed niechcianą ciążą. Innymi czynnikami mogą być złe wzorce seksualne nabyte w dzieciństwie lub uzależnienie od masturbacji. U mężczyzn w starszym wieku brak erekcji może być wynikiem konfliktów, które narosły przez lata związku, rutyny w sypialni, przewlekłego stresu z powodu problemów życiowych lub zbyt długiej abstynencji seksualnej.

Jak sobie poradzić z problemem?

Jeżeli problemy z erekcją rzeczywiście występują na tle psychologicznym, najlepszą i najskuteczniejszą metodą będzie psychoterapia skierowana właśnie na ten problem. Pomoże ona usunąć źródło problemu, jakim jest błędny sposób myślenia.

problemy z erekcją na tle psychologicznym

Warto skonsultować się z lekarzem w sprawie zaburzeń erekcji. Pomocna może okazać się psychoterapia.

Dodatkowo można zastosować suplementy diety dostępne w aptekach bez recepty, które mają naturalny skład i mogą podnieść libido oraz wzmocnić erekcję. W tej kwestii zawsze warto szukać pomocy!

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.