Czy na pewno śpisz na wygodnym materacu?

Wielu z nas ma coraz większą świadomość tego, że wygodny materac to warunek dobrego snu i zdrowego kręgosłupa. Dlatego przywiązujemy dużą wagę do tego, na jakim materacu śpimy. Niestety, niekiedy trudno nam określić, czy nasz materac wymaga już wymiany. Tymczasem mogą wskazywać na nie pozornie zupełnie niepowiązane objawy. O czym mowa?

Wygodny materac – czy na pewno?

Nie da się ukryć, że dobry, wygodny materac to spora inwestycja, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Niemniej trzeba pamiętać, że chodzi o nasze zdrowie i o jakość snu, których nie odzyskamy za żadne pieniądze. Warto więc zainwestować w dobry materac i regularnie go wymieniać.

wygodny materac

Bóle kręgosłupa to nie jedyny objaw wskazujący na źle dobrany czy zużyty materac.

Czasami możemy nie odczuwać porannych bólów kręgosłupa i karku, więc wychodzimy z założenia, że nasz materac jeszcze jest w porządku. Ale to nie jedyne objawy źle dobranego materaca. Okazuje się, że mogą na to wskazywać zupełnie zaskakujące objawy. Jednym z nich może być uczucie zatkanego nosa po przebudzeniu. Taka sytuacja może wskazywać na to, że nasz materac zawiera roztocza bądź alergeny wywołujące u nas reakcję alergiczną. Warto wtedy pomyśleć o zakupie materaca antyalergicznego. Dzięki temu katar i zatkany nos po przebudzeniu minie.

wygodny materac

Zatkany nos tuż po przebudzeniu może wskazywać na potrzebę wymiany materaca na antyalergiczny.

Inny nietypowy objaw posiadania źle dobranego lub niewygodnego materaca to problemy z cerą. To niejako wynik chronicznego niewyspania, do którego dochodzi, gdy śpimy na złym materacu. Ponieważ nasz sen jest słabej jakości, organizm nie ma możliwości się zregenerować. A to od razu będzie widać na naszej twarzy. Cera będzie matowa i pozbawiona blasku, mogą też pojawić się pierwsze zmarszczki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wygodny materac ma nam zapewnić błogi sen. Naturalnie więc źle dobrany materac skutkuje niewyspaniem, i to pomimo przesypiania odpowiedniej ilości godzin w nocy. Gdy budzimy się przemęczeni, może to wskazywać, że nasz materac wymaga wymiany. Oprócz niewyspania, pojawi się także ból głowy, mięśni i stawów, a to bardzo pogarsza nasze samopoczucie i ograbia z energii od samego rana. Ostatni nietypowy, lecz warty uwagi objaw mogący wskazywać na potrzebę wymiany materaca jest zmniejszenie libido. Okazuje się, że zła jakość snu i brak wypoczynku w nocy może spowodować obniżenie popędu płciowego i wywoływać rozdrażnienie.wygodny materac

Szukając więc materaca, nie sugerujmy się wyłącznie niską ceną. Wygodny materac to inwestycja, która zwróci nam się w postaci dobrego snu i samopoczucia.

Leave a Reply