Gdzie spędzić wakacje w Polsce?

Sytuacja polityczna na świecie sprawiła, że w tym roku zdecydowana większość Polaków postanowiła spędzić wakacje w Polsce. Nasz kraj posiada wiele urokliwych miejsc, do których warto się wybrać, i to bez względu na porę roku. Zobaczmy więc, co warto odwiedzić w tegoroczne lato.

Wakacje w Polsce na kilka sposobów

Miejscem zdecydowanie obleganym rok w rok na wakacje jest oczywiście polskie morze. Miejscowości takie jak Mielno, Świnoujście, Ustka czy Trójmiasto są odwiedzane przez tysiące turystów, i to nie tylko z Polski.

wakacje w polsce

Mielno

wakacje w polsce

Gdańsk

wakacje w polsce

Ustka, plaża.

W miejscowościach nadmorskich możemy odpocząć na plaży i popływać w ciepłym morzu, zwiedzić wiele pięknych zabytków, ale również skorzystać z atrakcji życia nocnego, czyli odwiedzić liczne restauracje, knajpy i kluby czekające na osoby spragnione zabawy i towarzystwa.

Innym miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów są Mazury. Przepiękne pojezierza i lasy przyciągają miłośników odpoczynku na łonie natury.

wakacje w polsce

Mazury, Jezioro Śniardwy

wakacje w polsce

Mazury, Jezioro Białe

wakacje w polsce

Domek letniskowy do wynajęcia nad jeziorem, Mazury

Można wynająć tutaj domek lub miejsce biwakowe nieopodal jeziora za niewielkie pieniądze. To świetny sposób na wypoczynek dla rodzin z małymi dziećmi lub seniorów, gdyż miejsca te są oddalone od zgiełku miasta, co sprzyja wyciszeniu i odprężeniu.

Kolejne miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, również latem, to nasze polskie góry. Można tu wynająć domek w górach lub miejsce w hotelu albo pensjonacie – zakres cenowy jest bardzo duży, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

wakacje w polsce

Góry Tatry, Czarny Staw pod Rysami

wakacje w polsce

Tatry, Zakopane

wakacje w polsce

Atrakcje w Zakopanem – zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce

Góry to cel podróży przede wszystkim osób kochających górską naturę i krajobrazy, ale również lubiących aktywnie spędzać czas, na przykład na pieszych lub rowerowych wycieczkach górskich.

Wakacje w Polsce mogą być niedrogie i bardzo udane, wystarczy tylko odpowiednio wcześnie znaleźć interesującą nas okolicę i rozeznać się w ofertach noclegów.

Leave a Reply