Volvo – od wpadki do sukcesu

Dla każdego kierowcy, niezależnie od tego, jak długo posiada prawo jazdy, najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa na drodze. Z tego względu wybierając nowy samochód, bardzo skrupulatnie sprawdzamy jego jakość, systemy bezpieczeństwa oraz opinie. Aby zwiększyć zaufanie Klientów, również sami producenci zadbali o to, by jeszcze przed rozpoczęciem masowej produkcji zaprezentować nowy model i jego możliwości. Właśnie w takiej sytuacji miała miejsce wpadka Volvo dotycząca modelu S60. Jakie były jej konsekwencje, patrząc z perspektywy czasu?

Wpadka Volvo podczas pokazu S60

Samochody marki Volvo słyną z wielu systemów bezpieczeństwa mające wyręczać kierowcę w trudnych sytuacjach na drodze, w których kierowca nie jest już w stanie zareagować. Oczywiście takie systemy bezpieczeństwa mogą czasami zawieść, co mogliśmy zobaczyć na pokazie nowego modelu Volvo S60. Zaprezentowano wtedy model z najnowszym systemem bezpieczeństwa, polegającego na rozpoznawaniu przeszkód na drodze i automatycznym hamowaniu w celu uniknięcia stłuczki lub kolizji. Niestety, w trakcie pokazu system nie zadziałał i doszło do dość poważnej kraksy.

wpadka volvo

Volvo S60

wpadka volvo

Collision Warning with Auto Brake

Wpadka Volvo odbiła się dość szerokim echem, głównie z powodu dziennikarzy, którzy byli tam obecni i bazowali na sensacji. Jednak ta sytuacja wcale nie sprawiła, że marka Volvo straciła Klientów. Dla producentów był to sygnał, że zanim rozpocznie się sprzedaż nowego modelu S60, należy jeszcze raz przyjrzeć się systemowi automatycznego hamowania, znaleźć błędy, które sprawiły, że system nie zadziałał i wyeliminować je. Co więcej, ta „wpadka Volvo” sprawiła, że sprzedaż nieco się opóźniła, właśnie po to, by kolejne modele były już w 100% dopracowane.

Bezpieczeństwo na drodze priorytetem!

Teraz można mieć jeszcze więcej zaufania do Volvo, gdyż producenci pokazali, że najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo kierowców – ważniejsze niż ich opinia medialna. W gruncie rzeczy jeszcze bardziej zaczęto przykładać wagę do bezpieczeństwa samochodów osobowych, co zdecydowanie działa na korzyść kierowców i innych uczestników ruchu drogowego.wpadka volvo

Więcej ciekawych informacji na ten temat znajdziecie również TUTAJ. Zapraszam do zajrzenia!

Leave a Reply