Rodzinny minivan – jak go wyposażyć?

Samochody rodzinne to osobna kategoria pojazdów, które muszą sprostać wielu wymaganiom. Powinny być przede wszystkim bezpieczne, ale również duże i przestronne, z wieloma udogodnieniami, które uprzyjemnią wielogodzinną podróż. Rodzinny minivan to dobry zakup. Ale jak można go doposażyć, aby dopasować go do swoich potrzeb?

Rodzinny minivan jeszcze bardziej komfortowy

W naszych czasach komfort jazdy jest stawiany bardzo wysoko. Producenci dwoją się i troją, by w swoich samochodach umieścić jak najwięcej udogodnień, o niektóre z nich musimy jednak zadbać sami. Jedną z rzeczy, o których warto pomyśleć po zakupie rodzinnego samochodu jest wyciszenie kabiny. Niestety dość często wewnątrz samochodu słychać pracę silnika i inne hałasy z zewnątrz, które nie tylko zagłuszają rozmowy czy muzykę, ale na dłuższą metę mogą być męczące i irytujące, zwłaszcza dla dzieci. Mata wygłuszająca zamontowana do drzwi samochodu skutecznie wygłuszy niechciane dźwięki i sprawi, że jazda będzie bardziej przyjemna.rodzinny minivan

Rodzinny minivan powinien być też dobrze ogrzany w okresie zimowym. Dotyczy to zarówno jazdy, jak i postoju. Dlatego warto go wyposażyć w ogrzewanie postojowe. Taki system świetnie dogrzeje wnętrze samochodu w okresie jesienno-zimowym, zapewniając komfortowe warunki zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Wpływa pozytywnie także na pracę silnika, gdyż rozgrzewa płyn chłodniczy i blok silnika. W efekcie silnik o wiele szybciej uzyskuje temperaturę roboczą, zmniejszając zużycie paliwa. Ma więc to też wpływ na koszty tankowania.rodzinny minivan

rodzinny minivan

Jeżeli wasz rodzinny minivan nie został wyposażony w kompletny układ klimatyzacji, warto go w niego doposażyć. Przyda się on o każdej porze roku – latem będzie chłodzić, a zimą wysuszać wnętrze samochodu, przeciwdziałając tym samym parowaniu szyb.

rodzinny minivan

Jeszcze jednym cennym udogodnieniem będą rolety w tylnych szybach, które ograniczą dostęp promieni słonecznych w okresie letnim do wnętrza samochodu. Dzięki temu samochód nie będzie się za szybko nagrzewać ani nie będzie nas razić słońce w trakcie jazdy.

rodzinny minivan

rodzinny minivan

Leave a Reply