Samochody klasy średniej

Zadbany samochódCzym różnią się samochody klasy średniej od tych z najwyższej półki? Z pewnością renomą, ale przede wszystkim znaczące różnice widać w ich wyposażeniu, a konkretnie pod maską. Aerodynamiczne podwozie, mocne i ergonomiczne zawieszenie, oszczędny i wydajny silnik, systemu wspomagania jazdy, niezawodne hamulce, system odzyskiwania części energii w trakcie hamowania – jeszcze niedawno to wszystko było udziałem wyłącznie drogich i prestiżowych aut. Na szczęście producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów należących do klasy średniej.

Drogie wyposażenie w rozsądnej cenie

Co można znaleźć pod maską samochodu klasy średniej? Producenci Mazdy postanowili zaoferować swoim klientom nowoczesne rozwiązania, jakie dotychczas były stosowane wyłącznie w ekskluzywnych modelach. Ciężko zachować zimną krew, kiedy w zasięgu ręki można stać się właścicielem auta wyposażonego w:

  • Podwozie Skyactiv Chassis: większa sztywność i lżejsza waga;
  • Wysokoprężny silnik z mniejszym zużyciem paliwa;
  • Skrzynię biegów Skyactiv-MT: bardzo wrażliwą, reagującą na każde zmiany kierowcy;
  • System I-ELOOP: dzięki kondensatorowi można odzyskać część energii podczas hamowania;
  • I-STOP: silnik zostaje wyłączony podczas postoju auta;
  • Sterowanie HM: jeden guzik pozwala sterować nawigacją, telefonem i multimediami;

Osobiście bardzo mnie zachwycił system I-ELOOP, o którym tak wiele czytałem. Nareszcie jest on w zasięgu ręki przeciętnego Kowalskiego! Tutaj zostało w bardzo prosty sposób wyjaśnione, jak on działa:

https://www.youtube.com/watch?v=dKj1bFGai9c

Nowoczesna sylwetka

Opływowy kształt pojazdu, duża przestrzeń w środku samochodu, umiarkowane zapotrzebowanie na paliwo oraz rozsądna cena – tego wszystkiego poszukuje dziś przyszły właściciel auta klasy średniej. Takie elementy jak skórzane tapicerki, funkcje masażu, podgrzewane siedzenia nie są aż tak pożądane przez kierowców, jak nowoczesne systemy bezpieczeństwa, wspomaganie jazdy, system kontroli trakcji i hamowania – wszak to właśnie na tym skupia się uwaga klienta. Komfortowe, innowacyjne pojazdy przestały być dostępne tylko dla wybranych osób. Mazda postanowiła wypuścić na rynek wysokiej jakości auto o sportowej sylwetce. Więcej na ten temat możesz poczytać w artykule Forbesa: http://auto.forbes.pl/i-eloop-funkcje-w-nowoczesnych-samochodach-klasy-sredniej,artykuly,196572,1,1.html

Leave a Reply