Szkło hartowane na ekran – dlaczego warto w nie zainwestować?

Smartfon to obecnie nie tylko telefon służący do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, ale urządzenie wielofunkcyjne umożliwiające nam stały kontakt z innymi, rozrywkę, a nawet kierowanie firmą. Nic zatem dziwnego, że mają one swoją cenę. Nowoczesny smartfon to dzisiaj spory wydatek, dlatego warto przy jego zakupie pomyśleć o jego dodatkowej ochronie przed uszkodzeniami. Jednym z popularnych pomysłów jest szkło hartowane na ekranie. Czym ono jest? I dlaczego warto w nie zainwestować?

Czym jest szkło hartowane i jaką pełni funkcję?

Do ochrony ekranów smartfonów można wybrać jedną z dwóch opcji – folię bądź szkło hartowane. Folia jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, ale, co za tym idzie, o wiele mniej trwalszym. Ochroni ekran przed drobnymi uszkodzeniami, takimi jak zarysowania, niemniej nie ochroni go przed stłuczeniem podczas upadku. Dlatego też coraz więcej osób woli zainwestować i kupić właśnie szkło hartowane na ekran. Rozróżniamy 10 poziomów twardości materiałów według skali Moshla. Im niższy poziom, tym słabsza odporność szkła hartowanego.

szkło hartowane

Stłuczenia i zarysowania ekranów to najczęstsze uszkodzenia smartfonów. Szkło hartowane skutecznie je przed nimi chroni.

szkło hartowane

Szkło hartowane na ekrany telefonów jest bardzo odporne na zarysowania, np. kluczy czy monet.

Zatem najniższy poziom oznacza, że szkło będzie można zarysować nawet paznokciem, zaś najwyższy – będzie można go zarysować jedynie diamentem. Najpopularniejszym rodzajem szkła hartowanego jest te o twardości 9H. szkło hartowaneOznacza to, że ekranu nie zarysują klucze czy monety, do czego często dochodzi, gdy telefon znajduje się w torebce lub kieszeni.

Dlaczego warto zainwestować?

Chociaż szkło hartowane jest droższe niż folia ochronna, jego cena z roku na rok spada. Najtańsze modele można kupić już za 20 złotych, a te porządniejsze za 100 złotych. Taka inwestycja z pewnością okaże się opłacalna, zwłaszcza gdy używamy swojego smartfona często w ryzykownych warunkach i jest on narażony na uszkodzenia.

szkło hartowane

Zalety szkła hartowanego.

szkło hartowane

Hartowane szkło na ekran jest na tyle cienkie, że nie przeszkadza w użytkowaniu smartfona.

Szkło hartowane oszczędzi nam więc wielu kosztownych napraw, jak chociażby całkowita wymiana ekranu. Poza tym, dobrze utrzymany telefon łatwiej potem sprzedać za wyższą cenę. Szkło hartowane na ekran jest też produktem łatwo dostępnym, dopasowanym do wielu modeli smartfonów. Zatem jego zakup nie sprawi nam większych problemów.

Leave a Reply