Aparat bezlusterkowy – nowa propozycja Nikona

Robienie zdjęć to wspaniały sposób na uchwycenie i utrwalenie ważnych chwil, pięknych widoków oraz wyjątkowych emocji. Chociaż przede wszystkim liczy się pasja i kreatywność fotografa, nie mniej ważny jest odpowiedni sprzęt fotograficzny. Aparat bezlusterkowy to nowa propozycja aparatu cyfrowego, który dzięki wysokim parametrom może być używany także przez profesjonalnych fotografów. Co wyróżnia ten model?

Aparat bezlusterkowy – jak działa?

Aparat bezlusterkowy zalicza się do aparatów cyfrowych, ale z wykorzystaniem najnowszej technologii. Zastosowanie matryc cyfrowych pozwala zapisywać zdjęcia oraz podgląd na żywo tego, co widać przez obiektyw. Materiał światłoczuły w postaci wspomnianej matrycy znajduje się tuż za obiektywem. W bezlusterkowcach nie ma lustra, co pozwala zastosować mniejsze korpusy niż w lustrzankach w przypadku tej samej wielkości matrycy. Dzięki temu aparat jest mniejszy, a przez to poręczniejszy. aparat bezlusterkowyJeżeli jednak chcemy doposażyć swój aparat w obiektyw, musimy liczyć się z tym, że są one podobnej wielkości, co obiektywy w lustrzankach. Poza tym aparaty bezlusterkowe pozbawione są tradycyjnego wizjera typowego dla lustrzanek cyfrowych i analogowych.

Bezlusterkowce Nikona

Aparaty z serii Nikon Z to cyfrowe aparaty bezlusterkowe. System bezlusterkowy Nikona umożliwia wykorzystanie wyjątkowo jasnych obiektywów. Ma to ogromny wpływ na jakość zdjęć, zwłaszcza tych wykonywanych w słabym świetle czy innych niekorzystnych warunkach. Nikon oferuje w swoim sprzęcie mocowanie o dużej średnicy, pełnoklatkową matrycę, dużą szybkość zdjęć seryjnych oraz ostrość widoczną w całym kadrze. Dzięki temu użytkownik ma ogromne pole manewru, a wykonywane zdjęcia są wyjątkowe, urzekające i precyzyjne. aparat bezlusterkowyWięcej na temat aparatów bezlusterkowych i propozycji Nikona przeczytacie także TUTAJ.

Leave a Reply