Monitoring w domu – zainwestuj w swoje bezpieczeństwo

Każdy z nas pragnie czuć się bezpiecznie w swoim domu. Niestety, wskaźnik przestępstw związanych z napadami rabunkowymi może budzić wiele obaw. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na monitoring w domu, aby chronić siebie i swoich bliskich. Jaki system monitoringu wybrać? I dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Monitoring w domu – hit czy kit?

Popularnym rozwiązaniem jest montowanie na budynkach atrap kamer monitoringu, których obecność ma skutecznie odstraszyć potencjalnych przestępców. To oczywiście tani i prosty sposób, ale czy skuteczny? Profesjonalni przestępcy niestety są w stanie rozróżnić prawdziwy system monitoringu od atrapy. Poza tym jeśli jednak dojdzie do napadu, atrapa okaże się bezużyteczna, gdyż nie zarejestruje zdarzenia. Jeżeli więc już decydujemy się na tę formę ochrony, nie stosujmy półśrodków. Wybierzmy solidny system, który pozwoli nam realnie podnieść poziom bezpieczeństwa w swojej okolicy. Z czego składa się taki podstawowy system monitoringu? Oczywiście podstawą jest wspomniana już kamera. Ich ilość będzie zależeć od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

monitoring w domu

Można uznać, że minimum to 4 kamery rozmieszczone w każdym rogu domu. Przy większych budynkach liczba ta waha się między 8, a 10 kamer. Sercem całego systemu jest rejestrator, który przechwytuje i zapisuje obraz z kamer. W zależności od rodzaju monitoringu, obraz może wyświetlać się na ekranie telewizora, monitorze komputera, a nawet na urządzeniach przenośnych, takich jak smartfon. Niezwykle ważny jest także dysk twardy, na którym zapisywane są nagrania. Na sam koniec pozostaje oprogramowanie całego systemu, zasilanie oraz konieczne okablowanie.

Ile kosztuje monitoring w domu?

Trudno jednoznacznie określić, ile zapłacimy za monitoring w domu. Wszystko zależy od wielkości systemu i jego zaawansowania technologicznego. Wiadomo, że im lepsza jakość sprzętu, tym większa suma, jednak w tym wypadku nie warto oszczędzać. Chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo.

monitoring w domu

Podstawowe modele w przypadku 4 kamer i dysku o pojemności 1 TB mogą kosztować od 600 złotych wzwyż. Bardziej zaawansowane będą kosztować nawet do 3500 złotych. Najdroższe zestawy składające się z 8 kamer 4K Ultra HD to koszt jakieś 10 – 12 tysięcy złotych. Jak więc widać, rozstrzał cenowy jest bardzo duży, tak samo jak potencjał poszczególnych systemów monitoringu. Ważne, by trafił w nasze oczekiwania i był dobrej jakości.

Leave a Reply