Jak pielęgnować skórzaną tapicerkę w samochodzie?

Skórzana tapicerka w samochodzie to bardzo elegancki dodatek, świadczący o wysokim standardzie i luksusie. Niemniej jak wszystko, również ona z biegiem czasu się zużywa i traci swój blask. Wymaga więc odpowiedniej pielęgnacji. W jaki sposób możesz zadbać o swoją skórzaną tapicerkę w pojeździe?

Skórzana tapicerka w samochodzie – zadbana i piękna niedużym kosztem

Aby dbać o skórzaną tapicerkę, nie musimy wydawać fortuny. Jeśli chodzi o środki do jej pielęgnacji, możemy znaleźć je w bardzo dogodnej cenie. Dla kogoś, kto ma mały budżet dobrym rozwiązaniem może być zakup wysokogatunkowego mleczka do łagodnego czyszczenia oraz pielęgnacji skórzanych tapicerek. Taki produkt zakupimy już za około 20 złotych. Jego zadaniem jest odświeżenie koloru, usunięcie brudu i tłuszczu, a także stworzyć warstwę ochronną i hydrofobową.skórzana tapicerka w samochodzie

skórzana tapicerka w samochodzie

skórzana tapicerka w samochodzie

Odpowiednie czyszczenie skórzanej tapicerki w samochodzie może dać zadziwiające efekty.

Innym ciekawym rozwiązaniem może być zestaw do czyszczenia i konserwacji skór, w skład którego wchodzi osobny środek do czyszczenia skóry z zabrudzeń i osobny do konserwacji. W zestawie znajdzie się też specjalne mikrowłókno, który ułatwi nałożenie środka konserwującego na tapicerkę. Taki zestaw kupimy już za 25 złotych.

Czyszczenie tapicerki na najwyższym poziomie

Jeżeli zależy nam na długotrwałym efekcie i mamy do dyspozycji większą gotówkę, możemy zdecydować się na nieco droższy zestaw do pielęgnacji tapicerki skórzanej. Cena takich zestawów mieści się między 100 – 300 złotych. W takim zestawie może znaleźć się środek czyszczący z aktywną pianą, którego największą zaletą jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów, na przykład dymu tytoniowego czy potu. Oprócz tego w zestawie znajdziemy środek konserwujący dla poszczególnych rodzajów skór, na przykład skór gładkich, które są szczególnie delikatne i podatne na wycieranie.skórzana tapicerka w samochodzie

skórzana tapicerka w samochodzie

Zadbana tapicerka skórzana w samochodzie dodaje mu elegancji i prestiżu.

Taki preparat działa w oparciu o technologię polimerową, tworząc niewidoczną warstwę ochronną na tapicerce. Dzięki temu tapicerka skórzana w samochodzie na długo zachowuje żywy kolor i jest o wiele trwalsza. W droższych zestawach środki czyszczące potrafią usunąć głęboko zakorzeniony brud, a nawet bakterie. Środki pielęgnacyjne z wyższej półki mogą też chronić skórę przed wnikaniem wody.

Wszystkie te zabiegi pozwolą nam odpowiednio zadbać o skórzaną tapicerkę i nadać jej atrakcyjny wygląd na dłużej.

Leave a Reply