Skoda Octavia kombi – wygodna i przestronna

Zakup samochodu to niełatwa decyzja, szczególnie gdy ma posłużyć nie tylko nam, ale również naszej rodzinie. Rodzinny pojazd powinien przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo podczas jazdy, ale również pewną miarę wygody. Skoda Octavia Kombi to odpowiedź na potrzeby zmotoryzowanych rodzin!

Skoda Octavia Kombi – poznaj ją bliżej

Już na pierwszy rzut oka widać, że Skoda Octavia Kombi łączy w sobie solidność, a jednocześnie dynamiczny design. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, na szczególną uwagę zasługuje nadwozie, charakteryzujące się czystością, idealnymi proporcjami i precyzją wykonania. Tylna część nadwozia wyróżnia się charakterystycznymi dla marki Skoda światłami w kształcie litery C. Ponadto skrywa czujniki parkowania i elementy odblaskowe, podnoszące bezpieczeństwo jazdy.
skoda octavia kombi
Przechodząc więc do bezpieczeństwa, Skoda Octavia Kombi wyróżnia się innowacyjnymi technologiami ułatwiającymi wykonywanie różnych manewrów. Jednym z nich jest kamera cofania, która zainstalowana jest w pokrywie bagażnika. Jej zadaniem jest monitorowanie przestrzeni za samochodem oraz określanie pasa, po którym porusza się samochód, na podstawie jego szerokości. Poza tym Skoda Octavia Kombi posiada Asystenta, który ułatwia parkowanie prostopadłe, równoległe, a także wyjeżdżanie z miejsca parkingowego. Ta ostatnia opcja sprawdza się w sytuacji, gdy mamy utrudnioną widoczność na zatłoczonym parkingu. Czujniki Asystenta pomogą nam sprawnie go opuścić bez narażenia się na stłuczkę. Poza tym Skoda Octavia Kombi została także wyposażona w System Parkowania 360 stopni, który ostrzega przed ryzykiem kolizji z różnymi przeszkodami podczas parkowania. Informacje te są przekazywane przez 12 czujników ultradźwiękowych, rozmieszczonych dookoła samochodu.

Rodzinna i praktyczna

Skoda Octavia Kombi posiada też kilka cech, które sprawiają, że stała się samochodem idealnym dla rodziny. Po pierwsze, jest to bardzo pojemny bagażnik o pojemności 610l z możliwością powiększenia do aż 1740l. Dodatkowo bagażnik wyposażono w siatki i uchwyty ułatwiające przewożenie delikatnych rzeczy czy drobnych zakupów. Trzeba przyznać, że przestrzeń bagażnika została bardzo dobrze przemyślana i zaprojektowana.

skoda octavia kombi

Bagażnik w Skodzie Octavii Kombi jest pojemny, a jego przestrzeń bardzo przemyślanie zaprojektowana.

Po drugie, w Octavii Kombi znajduje się też wieszak. Pozwala on na bezpieczne przewożenie odzieży wierzchniej bez ryzyka jej wygniecenia. Wybierając się w dalszą trasę, można swobodnie zdjąć płaszcz i go tam schować, a po podróży założyć go w nienaruszonym stanie. Po trzecie, bardzo komfortowym rozwiązaniem w tym modelu Skody jest dwustrefowa klimatyzacja. Dzięki niej zarówno kierowca, jak i pasażerowie mogą ustawić dowolną temperaturę, a klimatyzacja ją potrzyma, nawet jeśli się od siebie różnią. Dodatkowo czujnik wilgotności zapobiegnie parowaniu szyb – a wszystko po to, by podnieść komfort jazdy.skoda octavia kombi

Więcej o Skodzie Octavii Kombi przeczytacie również TUTAJ.

Leave a Reply