Rodzinne modele Forda – nowe czy używane?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie nowoczesną rodzinę bez rodzinnego samochodu. Dojazd do pracy czy szkoły w godzinach szczytu, dojazd na zajęcia dodatkowe, weekendowe wypady poza miasto czy też wyjazd za granicę na wakacje – to tylko niektóre spośród wielu okoliczności i sytuacji, w których rodzina musi posiadać wygodne i bezpieczne auto. Rynek nowych i używanych samochodów oferuje w tej kwestii naprawdę duży wybór. Ale skąd mieć pewność, że interesujący nas model naprawdę spełni wszystkie oczekiwania członków rodziny? Która marka pod tym względem wiedzie prym na rynku motoryzacyjnym? Rodzinne modele Forda to jedne z najchętniej wybieranych pojazdów dla rodzin z dziećmi. Co więcej, istnieje możliwość zakupu samochodu używanego marki Ford z gwarancją od producenta.

Rodzinny samochód idealny i jego najważniejsze cechy

Zanim w ogóle zaczniemy rozglądać się za samochodem oraz przeglądać rodzinne modele Forda lub innych marek samochodowych, warto najpierw dowiedzieć się, czym powinien odznaczać się samochód idealny dla rodziny. Oczywiście każdy z nas ma wobec takiego zakupu nieco inne oczekiwania, są jednak elementy niezmienne oraz warunki, które bezwzględnie muszą być spełnione. Inaczej nie możemy mówić o samochodzie rodzinnym. Wymieńmy więc niektóre spośród cech, które powinien posiadać każdy samochód, a zwłaszcza rodzinny.

Poczucie bezpieczeństwa

Poruszanie się po drodze samochodem zawsze wiąże się z ryzykiem kolizji, stłuczki lub wypadku. Producenci samochodów, znając zagrożenia występujące na drogach, stosują w swoich modelach różne systemy bezpieczeństwa mające je zminimalizować i tym samym zapewnić kierowcy oraz pasażerom poczucie bezpieczeństwa. To szczególnie ważne w samochodzie rodzinnym, w którym mają podróżować rodzice z dziećmi. Podstawą jest oczywiście pełna sprawność układu kierowniczego i hamulcowego, ale nie bez znaczenia jest obecność dodatkowego wyposażenia, które sprawi, że jazda będzie bezpieczna, bez względu na warunki panujące na drodze. Należą do nich między innymi: systemy ABS, ESP, EBD, BAS, czujniki parkowania, kamera cofania czy system automatycznego hamowania, który chroni przed kolizją. Poza tym samochód rodzinny musi posiadać sprawne poduszki powietrzne, nie tylko z przodu, ale także po bokach, czy też blokadę na drzwi, aby dzieci nie mogły ich otworzyć w trakcie jazdy.

Nadwozie – kombi, SUV czy van?

Rodzaj nadwozia to kluczowy element, jeśli chodzi o budowę samochodu. Do niedawna rodziny zwykle wybierały pojazdy z nadwoziem typu kombi, gdyż zwykle posiadały one bardziej pojemne bagażniki i wnętrza niż sedany czy hatchbacki. Dzisiaj coraz chętniej wybieramy na samochód rodzinny SUV-y lub minivany, których nie brakuje na rynku, także jeśli chodzi o rodzinne modele Forda. To samochody nieco większe niż standardowe osobówki, dzięki czemu są bardzo wygodne i funkcjonalne. Często mają więcej miejsc siedzących niż 5 ( na przykład Ford C-Max, posiadający 7 miejsc siedzących), dzięki czemu spokojnie zmieści się do niego kilkuosobowa rodzina. W razie potrzeby istnieje możliwość złożenia ostatniego rzędu siedzeń na rzecz powiększenia bagażnika, co z kolei umożliwia bezproblemowe zapakowanie dużych bagaży, gdy wybieramy się w dalszą podróż.

rodzinne modele forda

Poza tym SUV-y zwykle wyposażone są w napęd na cztery koła, dzięki czemu nie straszna nam daleka trasa w trudnych warunkach, czy to, jeśli chodzi o drogę, czy pogodę. Przy wyborze rodzaju nadwozia warto sprawdzić, czy interesujący nas model rzeczywiście posiada w środku tyle miejsca, ile oczekujemy, oraz jak będzie wyglądać parkowanie. W tej kwestii modele typu kombi są lepsze. Ostateczna decyzja będzie się więc opierać na naszych osobistych oczekiwaniach.

Ekonomia jazdy

Wybierając rodzinny samochód, dużą uwagę przykładamy także do ekonomii jazdy. To, ile samochód pali ma niebagatelny wpływ na koszty jego utrzymania. Rodziny na ogół mają sporo wydatków, zatem wybór samochodu o dużym silniku i spalaniu nie będzie decyzją ułatwiającą oszczędzanie.

rodzinne modele forda

W tym wypadku rodzinne modele Forda mogą pochwalić się bardzo ekonomicznymi jednostkami napędowymi EcoBoost, które pozwalają osiągnąć małe spalanie przy dynamicznej jeździe. Dzięki temu nawet pojazdy o stosunkowo małym pojemnościowo silniku zapewnią dużą moc. Jazda takim samochodem będzie dynamiczna i przyjemna, a koszty zaskakująco niskie. Poza tym silniki EcoBoost są też ekologiczne, gdyż emitują znacznie mniej spalin i CO2 do powietrza niż inne silniki benzynowe.

Wygoda i funkcjonalność

Na koniec chcemy zwrócić uwagę na to, jak w wybranym przez nas samochodzie rodzinnym będziemy się czuli w długiej trasie. Kilka godzin jazdy w jednej pozycji na niewygodnym fotelu, w ciasnym wnętrzu to prawdziwa udręka. Dlatego samochód dla rodziny powinien odznaczać się wygodnymi, odpowiednio wyprofilowanymi siedzeniami, wystarczającą ilością wolnej przestrzeni na nogi, a także odpowiednio zaprojektowaną deską rozdzielczą dla kierowcy. Intuicyjne korzystanie z dodatkowych funkcji i systemów bez rozpraszania uwagi to jedna z ważniejszych cech samochodu rodzinnego. Jeżeli mamy małe dzieci, warto sprawdzić, jak w interesującym nas modelu przebiega montaż fotelików samochodowych oraz czy bez problemu się w nim mieszczą. Istotny jest też rozmiar bagażnika, który powinien swobodnie pomieścić większe zakupy, bagaże całej rodziny na wakacje, wózek bez składania czy inne rzeczy.

Rodzinne modele Forda – nowy czy używany?

Z uwagi na to, iż zakup rodzinnego samochodu to jedna z ważniejszych decyzji życiowych na długie lata, warto dobrze przemyśleć kwestię tego, czy wybieramy pojazd nowy czy używany. Rynek samochodów używanych oferuje modele w różnym stanie, nieraz w zaskakująco niskich cenach. Niestety, często chęć zaoszczędzenia na kupnie auta owocuje późniejszymi częstymi jego naprawami, których koszt po niedługim czasie może przerosnąć wartość samochodu. Nie warto więc na siłę oszczędzać, zwłaszcza gdy chodzi o bezpieczeństwo i życie najbliższych nam osób. Aby więc kupić używany samochód w naprawdę dobrym stanie, warto udać się do renomowanego sprzedawcy, a najlepiej do autoryzowanego dealera. O tym, dlaczego warto to zrobić, przeczytacie więcej TUTAJ.

Program „Ford Używane”, czyli samochód używany z gwarancją

Marka Ford stworzyła program „Ford Używane”, który umożliwia zakup sprawdzonego pojazdu, bez niespodzianek, ukrytych wad i zbędnych formalności. Osobie zainteresowanej kupnem przysługuje jazda próbna. Modele przystępujące do programu „Ford Używane” nie mogą być starsze niż pięć lat, zatem ich przebieg osiąga maksymalnie 125 tys. kilometrów. Ponadto każdy samochód posiada certyfikat DEKRA, czyli międzynarodowy znak jakości przyznany przez rzeczoznawcę, który dokonał szczegółowych badań na każdym modelu. Kupując pojazd w ramach programu uzyskujemy roczną gwarancję, roczny Assistance oraz pełną historię przeglądów. Ponadto w ramach ubezpieczenia otrzymujemy możliwość naprawy samochodu w całej sieci ASO Forda na terenie Polski. To korzyści, których nie zapewni nam żaden handlarz używanymi samochodami.

rodzinne modele forda

Klient zainteresowany zakupem używanego modelu Forda może też skorzystać z 6- lub 10-miesięcznego finansowania w ramach usługi Ford Credit. Wystarczy, że dokona wpłaty własnej w wysokości 10% wartości samochodu, by nabyć używanego Forda z gwarancją. Raty za samochód mogą być rosnące lub malejące, w razie przypływu gotówki można je też spłacić wcześniej.

Dlaczego warto skorzystać z programu „Ford Używane”?

W ramach programu „Ford Używane” można znaleźć godne uwagi rodzinne modele Forda w atrakcyjnych cenach oraz w bardzo dobrym stanie. Wybierając taki samochód używany, mamy pewność, że jego stan spełnia najwyższe normy oraz że nie ukryto przed nami żadnych istotnych informacji na temat jego przeszłości czy dokonywanych napraw. Dzięki temu mamy pewność, że nasz rodzinny samochód zapewni nam poczucie bezpieczeństwa na drodze oraz wygodę nawet w długiej trasie. Będzie nam też służyć przez wiele lat bez przykrych niespodzianek i awarii, o których nie wiedzieliśmy w chwili zakupu.

Leave a Reply