Samochód rodzinny – czyli jaki?

Coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Ten środek transportu przydaje się szczególnie licznym rodzinom z dziećmi, które każdego dnia muszą dojechać do szkoły lub pracy, a także chętnie wyjeżdżają wspólnie na wakacje. Ale jaki samochód dla rodziny będzie najodpowiedniejszy? Popularnością cieszą się szczególnie auta 7 osobowe. Poznajmy je bliżej.

Auta 7 osobowe idealne dla rodziny

Spośród rodzinnych samochodów bez wątpienia na uwagę zasługują auta 7 osobowe. Zwykle są to kompaktowe mini vany posiadające przestronne wnętrze z siedmioma miejscami siedzącymi w dwóch lub trzech rzędach. Zazwyczaj ostatni rząd można złożyć, uzyskując jeszcze większy bagażnik. Wielkość bagażnika ma znaczenie, jeżeli z całą rodziną wybieramy się na wakacje. Powinien on zmieścić przedmioty o większych gabarytach, na przykład rowery lub wózek dziecięcy. Auta 7 osobowe zwykle dysponują takim pojemnym bagażnikiem.

auta 7 osobowe

Auto siedmioosobowe to idealny wybór dla licznej rodziny lubiącej wspólne podróże.

Bardzo ważną kwestią jest też bezpieczeństwo jazdy, zwłaszcza jeżeli w samochodzie znajdują się dzieci. Dlatego nowoczesne auta 7 osobowe zostały wyposażone w nowoczesne technologie, które mają maksymalnie zabezpieczyć pasażerów podczas jazdy oraz zapewnić im komfort podróży. Kierowcy mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających, które ułatwiają im kierowanie samochodem nawet w trudnych warunkach.

Nowy Ford Galaxy

Jednym z najnowszych siedmioosobowych modeli Forda jest Ford Galaxy. Nowością w tym segmencie samochodów jest to, że siedzenia w trzecim rzędzie można zarówno złożyć, jak i rozłożyć. To daje pasażerom możliwość dowolnej zmiany przestrzeni wnętrza auta w zależności od potrzeby.

auta 7 osobowe

Nowy Ford Galaxy

auta 7 osobowe

Ford Galaxy został wyposażony ekologiczny, wysokoprężny silnik EcoBoost w dwóch wersjach: pojemność 1,5 litra i 160 KM mocy oraz 2,0 litra i 240 KM mocy. Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, w nowym Fordzie Galaxy możemy znaleźć szereg innowacyjnych systemów. Jednym z nich jest system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection, który wykrywa samochody i pieszych na drodze na długo przed kierowcą. Jego zadaniem jest monitorowanie sytuacji na drodze i ostrzeganie przed potencjalną kolizją. Jeżeli kierowca w odpowiednim momencie nie zareaguje na sygnały ostrzegawcze od pojazdy, uruchomiony zostanie automatycznie system hamulcowy, by uniknąć stłuczki lub zmniejszyć jej skutki. System działa powyżej 80 km/h.

Więcej informacji na temat tego modelu przeczytacie TUTAJ.

No Responses

Leave a Reply