Czy warto kupić używany samochód?

Wielu z nas planuje zakup samochodu. Powodów może być wiele: wymiana poprzedniego samochodu na bardziej rodzinny lub oszczędny model lub też zakup czegoś niedużego na dojazdy do pracy. Bez względu na powód dużym powodzeniem cieszy się wtórny rynek motoryzacyjny, czyli samochody używane. Dlaczego warto kupić samochód z drugiej ręki?

Samochody używane – tańsze i sprawdzone

Głównym powodem, dla którego kierowcy decydują się na zakup samochodów używanych, jest ich niska cena. Wiele modeli w dobrym stanie można kupić już poniżej 10 000 złotych, podczas gdy nowe samochody kosztują zdecydowanie więcej. Łatwiej więc wziąć pożyczkę na kilka tysięcy złotych i spłacić ją w ciągu roku lub dwóch lat niż wziąć kredyt na samochód i spłacać go połowę życia. Poza tym nowy samochód traci najwięcej na swojej wartości w pierwszych 3-5 latach użytkowania. Kupując samochód używany mamy już to za sobą. Nie musimy się martwić o przeglądy w autoryzowanych serwisach ani o wysoką utratę wartości.

samochody używane

Kupując samochód używany, płacimy zdecydowanie mniej niż za nowy model.

Kupując kilkuletni samochód używany w dobrym stanie, za kilka lat możemy go odsprzedać z niewielką różnicą w cenie. Zatem strata jest dużo mniejsza niż gdybyśmy kupili samochód nowy i po upływie kilku lat chcieli go sprzedać. Niestety strata finansowa jest wtedy dużo większa, zwłaszcza gdy dodamy do tego koszty, jakie ponieśliśmy z tytułu niezbędnej obsługi i ewentualnych napraw czy dodatkowego wyposażenia.

Zachowaj ostrożność!

Oczywiście bylibyśmy naiwni, sądząc, że kupno samochodu używanego to biznes w 100% bezpieczny. Jak w każdej kwestii, również tutaj możemy natrafić na sprzedawców-oszustów, którzy próbują sprzedawać samochody kradzione lub niesprawne technicznie, które na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze. Niestety, często nawet specjaliści samochodowi bywają bezradni w obliczu metod i pomysłów oszustów.

samochody używane

Kupując samochód używany, upewnijmy się, że pochodzi ze źródła godnego zaufania.

Jeżeli więc chcemy kupić samochód z rynku wtórnego, przede wszystkim znajdźmy taki rynek, który jest godny zaufania. Informacje na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.