Przygotuj swój samochód na wiosnę

Wraz z nadejściem wiosny wielu rozpoczyna generalne porządki na działkach, w ogródkach czy domach. Czemu więc nie uporządkować też samochodu? Okazuje się, że dobrze przygotowany samochód na wiosnę będzie się lepiej sprawować, zmniejsza się też ryzyko wystąpienia nagłych awarii po zimie. O czym więc pamiętać, robiąc wiosenny przegląd samochodu?

Przygotuj samochód na wiosnę – od czego zacząć?

Zima to trudny okres dla każdego samochodu. Niskie temperatury, śnieg, błoto oraz wszechobecna sól na drogach mogą osadzić się na podwoziu i w bardzo niedostępnych miejscach. Wpływa to nie tylko na walory estetyczne pojazdu – może nawet spowodować wystąpienie korozji. Dlatego dokładne umycie podwozia po zimie to podstawa, jeżeli chcemy przygotować nasz samochód na wiosnę. Aby zrobić to dokładnie, potrzebna nam będzie myjka ciśnieniowa z lancą do mycia podwozia oraz odpowiednie środki czyszczące.

samochód na wiosnęNależy umyć nie tylko samo podwozie z zewnątrz, ale również nadkola, profile zamknięte, układ hamulcowy oraz układ wydechowy. Po umyciu podwozia należy bardzo dokładnie je osuszyć i ewentualne uszkodzenia powłoki zabezpieczyć specjalnym antykorozyjnym środkiem. Po umyciu podwozia przyjdzie czas na dokładne umycie karoserii. W tej czynności również przyda nam się myjka ciśnieniowa, z pomocą której zmyjemy z samochodu brud, kurz i piasek.samochód na wiosnę Następnie szamponem do samochodu dokładnie myjemy nadwozie, pamiętając też o takich elementach, jak wlew paliwa, połączenia z listwami i inne zakamarki.

Jak zadbać o lakier samochodowy?

Aby nasz samochód na wiosnę prezentował się atrakcyjnie, musimy też odpowiednio zadbać o jego lakier. Po zimie mogą na nim pojawić się drobne odpryski czy rysy – dobrze jest od razu się nimi zająć. W tym celu wykorzystajmy lakier do zaprawek dopasowany do koloru naszego lakieru. Po dokonaniu oględzin i ewentualnych napraw możemy przejść do zabiegów pielęgnacyjnych, czyli woskowania. W zależności od ogólnego stanu lakieru samochodowego możemy zdecydować się na woskowanie wraz z polerowaniem albo na glinkowanie. Z drobnymi zarysowaniami poradzi sobie wosk koloryzujący.samochód na wiosnę

Na koniec musimy również dokładnie umyć wszystkie szyby, zwłaszcza przednią, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, oraz uporządkować wnętrze samochodu. Tak przygotowany samochód na wiosnę będzie się prezentować bardzo atrakcyjnie.

Leave a Reply