Runmageddon – ekstremalna rozrywka dla wytrwałych

Runmageddon to ostatnio bardzo popularne zjawisko wśród osób w różnym wieku i z różnych części Polski. Łączy ich jedno – chęć wzięcia udziału w „piekielnym bieg” z przeszkodami, którego ukończenie zależy od wzajemnej współpracy i dużej wytrzymałości. Co warto wiedzieć o Runmaggedonie?

Runmageddon – na czym polega?

Runmageddon to coś więcej niż po prostu bieg wyścigowy. Cała trasa składa się z wielu różnych przeszkód, które trzeba pokonać, by móc biec dalej. To między innymi czołganie się po błocie, skakanie, przedzieranie się przez dym, wspinanie po linie przewieszonej nad wodą czy też wdrapywanie po wielkich kostkach lodu czy ściankach lub przechodzenie pod nisko zawieszonymi zasiekami.

runmageddon

runmageddon

Runmageddon to bieg z przeszkodami, na przykład przeciąganiem się na linie zawieszoną nad wodą.

runmageddon

Nie wszystkie przeszkody są łatwe do pokonania.

Wszystko zorganizowane jest w taki sposób, by uczestnicy Runmaggedonu musieli włożyć w bieg 100 procent swojej energii i fizycznych możliwości. Co ciekawe, z sezonu na sezon przybywa chętnych, którzy chcą wziąć udział w piekielnym biegu, są też osoby biorące w nich udział od lat. To pokazuje, że Runmageddon jest rozrywką na najwyższym poziomie, dostarcza nie tylko niesamowitych wrażeń, ale i wzrostu adrenaliny. To także świetny egzamin fizycznej wytrzymałości.

Dla kogo są biegi w Runmageddonie?

Runmageddon to świetna propozycja dla biegaczy, którzy nie chcą już brać udziału w nudnych biegach ulicznych, bez żadnych dodatkowych wrażeń. Każda kolejna edycja Runmageddonu nieco się od siebie różni, dzięki czemu każdy bieg jest niepowtarzalny i nie ma mowy o nudzie. Wśród uczestników Runmaggedonu są zarówno mężczyźni, jak i kobiety, i co ciekawe, wcale nie osiągają one gorszych wyników.

runmageddon

Runmageddon to rozrywka popularna także wśród kobiet.

runmageddon

Aby wziąć udział w Runmageddonie, trzeba cieszyć się względnym zdrowiem fizycznym i regularnie trenować – dla osoby nieprzygotowanej wzięcie udziału mogłoby być bardzo przykre w skutkach. Zanim zakwalifikujemy się do udziału, musimy wziąć udział w teście, który sprawdzi nasze możliwości. Oczywiście Runmageddon nie jest zarezerwowany wyłącznie dla sportowców – chodzi o to, by czuć się na siłach dokończyć bieg i mieć na to realne szanse, bez uszczerbku na zdrowiu. Może to być doskonała zabawa!

Leave a Reply