Ford Focus – kandydat na rodzinne auto?

Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie, sporo rodzin planuje już dalsze wyjazdy w celu wypoczynku. Rodzinny urlop to zdecydowanie najprzyjemniejsza część w roku, wymaga jednak pewnych przygotowań, aby w stu procentach się powiodła. Jednym z ważnych wyborów jest zakup samochodu rodzinnego, który bezpiecznie nas dowiezie na urlop, a następnie przywiezie z powrotem. Czy kandydatem na rodzinny samochód może być Ford Focus? Sprawdźmy.

Ford Focus – co warto o nim wiedzieć?

Myśląc o samochodzie rodzinnym, z pewnością najważniejsze dla nas jest poczucie bezpieczeństwa na drodze oraz komfort i wygoda podczas jazdy. Nowy Ford Focus został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, które mają zapewniać właśnie te dwie rzeczy. Jedną z nowości, na które warto zwrócić uwagę, jest system wspomagający parkowanie Active Park Assist.

ford focus

Active Park Assist to system ułatwiający parkowanie równoległe i prostopadłe.

ford focus

Co prawda, pojawiał się już on w poprzednich wersjach Forda Focusa, niemniej w najnowszej został udoskonalony. Teraz, oprócz parkowania równoległego będziemy mogli dzięki niemu wykonać również manewr parkowania prostopadłego. Ponadto ułatwia wyjechanie z równoległego miejsca parkingowego – wszystko po to, by kierowca czuł się pewnie nawet na zatłoczonym parkingu. Bezpieczne parkowanie jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy naszymi pasażerami są również dzieci. Ford Focus jest dostępny w wersji bardziej ekologicznej, dzięki zastosowanemu w nim silnikowi. To 2,0-litrowy silnik wysokoprężny w wersji 150 KM z sześciostopniową, ręczną skrzynią biegów lub automatyczną przekładnią PowerShift. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, emituje zdecydowanie mniej dwutlenku węgla do atmosfery, sprawiając, że jazda staje się przyjemniejsza i zdrowsza.

Ekonomiczny i wydajny

Jeżeli samochód rodzinny ma nam służyć zarówno do jazdy po mieście, jak i na dalsze wypady, z pewnością zależy nam, by prowadził się ekonomicznie, niezależnie od trasy. Nowy Ford Focus gwarantuje mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop.

ford focus

Nowy Ford Focus odznacza się wydajnością, ekonomiczną jazdą i komfortem prowadzenia.

Na czym polega jego działanie? Otóż gdy samochód stoi w miejscu, na przykład na czerwonym świetle lub w korku, system automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna nadal jest dostarczana do innych elementów samochodu, takich jak klimatyzacja, reflektory czy radio, ale silnik nie zużywa w tym czasie paliwa. Ponowne uruchomienie silnika nastąpi, gdy tylko naciśniemy sprzęgło. Oszczędność paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop jest szczególnie zauważalna w jeździe miejskiej, gdzie często się zatrzymujemy i ponownie ruszamy, zanim dotrzemy do celu.

ford focus

Ford Focus nie jest typowo rodzinnym samochodem, niemniej może się w tej roli sprawdzić.

ford focus

Ford Focus II 2008

Więcej cennych informacji na temat tego flagowego modelu Forda znajdziecie TUTAJ. Warto też poszukać rzetelnych opinii na jego temat, zanim zdecydujemy się na zakup – w końcu to zakup na najbliższych kilka, jeśli nie kilkanaście lat.

Leave a Reply