Praca po godzinach

Praca po godzinachKażdego z nasz marzy się taka praca, w której się siedzi maksymalnie 8 godzin dziennie i zarabia po kilka tysięcy złotych. Niestety, kryzys gospodarczy, uciekający młodzi zagranicę oraz rosnące zapotrzebowanie finansowe na wypłaty dla starzejącego się społeczeństwa sprawiają, że lwia część naszych pensji idzie do kasy państwa. W efekcie dostajemy stosunkowo słabe pensje (porównaj chociażby zarobki w Niemczech lub Wielkiej Brytanii), co przekłada się na nasze społeczne niezadowolenie. Jednak zamiast siedzieć i narzekać, warto zainteresować się dodatkową pracą po godzinach, która może zapewnić dodatkowy grosz, dostać kilka fajnych rzeczy lub ciekawie spędzić wolny czas, nie płacąc za atrakcje.

Extra pensja

Istnieje kilka opcji podjęcia dodatkowej pracy, która w zależności od wieku i umiejętności, pozwoli zarobić dodatkowo nawet kilkaset złotych miesięcznie i rozwiązać finansowe problemy. Oto kilka sprawdzonych finansowych pomysłów:

Dla nastolatków: roznoszenie ulotek, praca kelnera lub hostessy w weekendy w galeriach handlowych, wykładanie lekkiego towaru, udzielanie korepetycji młodszym kolegom, sezonowe zbieranie owoców i warzyw.

Dla dorosłych: dorabianie jako copywriter, projektowanie stron internetowych, prowadzenie i obsługa fanpage’y różnych firm i portali, korektor tekstów, moderator for internetowych.

Dla osób starszych: opieka nad dziećmi, pracownik ochrony, konsultant telefoniczny, pomocnik ogrodnika.

Usługa za usługę

Dziecko w podróżyJeśli lubisz wydawać pieniądze na kupowanie nowych książek, gier lub chodzenie do kina, to istnieje sprytny sposób, aby część z tych rzeczy otrzymywać za darmo. Wystarczy założyć własny blog recenzencki lub dołączyć do czołowych redakcji, aby zostać oficjalnym recenzentem najnowszej książki lub filmu. Jest tylko jeden warunek: książkę dostajesz kilka tygodni przed premierą (najczęściej 2-3 tygodnie), a recenzja musi się ukazać w dniu premiery lub też kilka dni po niej. Podobna kwestia dotyczy opiniowania filmów: do kina wybierasz się w dniu premiery danego obrazu, a recenzja musi się pojawić na drugi dzień. Wymagające? Niekoniecznie, bowiem dla pasjonatów to żaden obowiązek, lecz zapewnienie sobie przyjemności bez wydawania dla nich pieniędzy. Podobnie postępować można z grami komputerowymi, kosmetykami i innymi gadżetami domowymi.

Darmowy wolontariat?

pieniądzeWiele galerii, ośrodków kultury oraz teatrów oferuje atrakcyjne pakiety dla swoich wolontariuszy: mają oni pomagać przy instalacjach wystaw, organizacji danego przedstawienia lub opieką nad zwiedzającymi, w zamian dając możliwość darmowego uczestniczenia w ów wydarzeniach. Czy to nie jest świetny sposób na zapewnienie sobie ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu bez wydawania pieniędzy? Owszem, pieniędzy się nie dostaje, ale nie trzeba też ich wydawać na wyjście do teatru. Wszak nie wszystko można przeliczać na złotówki, a czasem taka dodatkowa praca w opcji usługa za usługę może okazać się bardzo interesująca i szlachetna!

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.