Ekspresy ciśnieniowe i ich zalety

Posiadanie ekspresu do kawy to obecnie żaden luksus – są one coraz bardziej dostępne w niedużych cenach, za to z wieloma udogodnieniami. Szczególną popularnością cieszą się ekspresy ciśnieniowe, do niedawna będące wyposażeniem jedynie dobrych kawiarni, a dziś są obecne w większości kuchni miłośników kawy. Dlaczego warto wybrać ekspres ciśnieniowy?

Ekspresy ciśnieniowe – jak działają?

Sekret wyśmienitego smaku kawy parzonej w ekspresie ciśnieniowym tkwi w sposobie jej przygotowania. Świeżo mielona kawa jest zalewana wrzącą wodą, która jest poddawana ciśnieniu nawet do 12 Barów. Dzięki temu proces parzenia nie pozbawia kawy cennych przeciwutleniaczy i aromatu oraz smaku. Taki sposób przyrządzania kawy jest więc najzdrowszy. Gdy wykorzystujemy kawę o wysokiej jakości, na przykład arabicę, i parzymy ją tuż po zmieleniu, uzyskujemy wyjątkowo pyszną i aromatyczną kawę. Nowoczesne ekspresy ciśnieniowe posiadają wbudowany młynek do kawy, podgrzewacz do mleka, a także spieniacz do mleka.

ekspresy ciśnieniowe

W nowoczesnych ekspresach ciśnieniowych można przygotowywać różne rodzaje kaw, m. in. latte lub latte macchiato.

To dodatkowe wyposażenie pozwala przygotowywać kawę na wiele sposobów – nie tylko czarną, ale również białą, trójwarstwowe latte czy puszyste cappuccino. W niektórych modelach można też przyrządzać pyszne kakao i czekoladę na gorąco – z myślą o najmłodszych.

Rodzaje ekspresów ciśnieniowych

Spośród ekspresów ciśnieniowych rozróżniamy ich kilka rodzajów. Są to ekspresy:

• ręczne;
• automatyczne;
• kolbowe;
• na kapsułki.

Który z nich warto wybrać? Dla osób chcących sterować ekspresem za pomocą intuicyjnego programatora najlepszym rozwiązaniem będzie ekspres automatyczny. Jest on tak zbudowany, że po wybraniu odpowiedniego programu, kawa automatycznie zostaną przyrządzona przez ekspres, bez naszej pomocy. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób zajętych, które nie mają czasu rano na obsługę ekspresu.

ekspresy ciśnieniowe

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe posiadają programator, za pomocą którego wybieramy rodzaj kawy, a resztę czynności wykonuje za nas ekspres. To bardzo wygodne rozwiązanie!

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne często posiadają wbudowany młynek do kawy oraz spieniacz i podgrzewacz mleka oraz programy pozwalające przygotować kawę espresso, białą kawę, kawę latte, latte macchiato czy też cappuccino. Z kolei ekspresy na kapsułki charakteryzują się wyjątkowo nowoczesnym designem, dzięki czemu świetnie uzupełniają wnętrze nowoczesnej kuchni. Są proste w obsłudze, a kawa w nich parzona jest zawsze świeża i głęboko aromatyczna. Wszystko dzięki używanym do nich kapsułek, w których zamknięte są próżniowo świeżo mielone ziarna kawy. Dzięki temu kawa nie traci smaku i zapachu.

ekspresy ciśnieniowe

Świeżo mielona kawa zamykana jest próżniowo w kapsułkach do ekspresu, dzięki czemu nie traci swoich właściwości pomimo upływu czasu.

Wybór idealnego ekspresu do kawy to niełatwa sprawa, ale po przemyśleniu tego, czego po nim oczekujemy, łatwiej nam będzie go dokonać!

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.