Oszczędne samochody – czyli jakie?

Nie każdy kierowca marzy o samochodzie, który pozwoli mu się poczuć jak rajdowiec. Wielu z nas ceni sobie oszczędne samochody umożliwiające ekonomiczną jazdę po mieście. Które modele odznaczają się właśnie tymi cechami? Poznaj niektóre propozycje Forda stworzone właśnie z myślą o oszczędnej jeździe!

Oszczędne samochody – co to oznacza?

Co w ogóle rozumiemy pod pojęciem ‘oszczędne samochody’? Mamy zwykle na myśli ekonomię jazdy, czyli możliwość jak najtańszego przemieszczania się samochodem. Dużo na ten temat mówi nam informacja, ile samochód „pali na sto”, a więc ile potrzebuje paliwa, by przejechać 100 km. To daje nam wgląd w to, czy rzeczywiście jest on oszczędny i czy opłaca nam się nim jeździć na dłuższe trasy. Oszczędny samochód to też taki, do którego części nie są zbyt drogie. Oczywiście zawsze można posiłkować się częściami zamiennymi, ale doświadczenie pokazuje, że nieraz nie warto w ten sposób oszczędzać. Części nieoryginalne mogą być wykonane o wiele mniej solidnie, a przez to nie spełnią swojej roli i zepsują się jeszcze szybciej, niż część, na którą ją wymieniono. oszczędne samochodyProducenci samochodów, w tym marki Ford, rozumieją, czego oczekują kierowcy od oszczędnych pojazdów. Niektóre mniejsze modele Forda zostały wyposażone w technologie bardzo ułatwiające ekonomiczną, ale płynną jazdę.

Ekonomiczne samochody marki Ford

Producenci Forda zadbali o to, by w małych samochodach ich marki znalazły się silniki ekonomiczne i dynamiczne. Czy to w ogóle możliwe? Tak! Przykładem jest rewolucyjny, 3-cylindrowy silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1 litra. Oferuje moc 125 KM lub 140 KM, zapewniając osiągi silnika o pojemności 1,6 litra. Nic dziwnego, że był aż sześciokrotnie nagradzany w plebiscycie Międzynarodowego Silnika Roku.

oszczędne samochody

Więcej na temat ekonomicznych modeli Forda i ich zaletach przeczytacie TUTAJ.

Leave a Reply