Najmodniejsze kurtki motocyklowe

Kurtki motocyklowe to jeden z podstawowych elementów odzieży dla każdego motocyklisty. Dobrze dobrana kurtka zapewnia bezpieczeństwo, komfort oraz stylowy wygląd. Nic zatem dziwnego, że pokochali je nie tylko motocykliści, ale osoby lubiące taki odważny styl. Jakie kurtki na motocykl są najmodniejsze w tym sezonie?

Kurtki motocyklowe – ramoneska, pilotka

Dwa najpopularniejsze i ponadczasowe modele, jeśli chodzi o kurtki motocyklowe, to ramoneska i pilotka.

Ramoneska skórzana to kurtka, której znakiem rozpoznawczym jest asymetryczny zamek. Kurtka ta powstała z myślą o motocyklistach, dlatego posiada kilka praktycznych zastosowań szczególnie przydatnych podczas jazdy motocyklem. Już sam asymetryczny zamek powstał nie tylko ze względu na oryginalny wygląd. Dzięki niemu w trakcie jazdy wiatr nie dostaje się do środka przez szpary, jak to bywa w przypadku prostych zamków, a materiał się nie fałduje w pozycji siedzącej pochylonej typowej dla motocyklistów. Podobnie skórzany, zapinany pasek na wysokości pasa dodatkowo chroni przed wiatrem, co jest szczególnie przydatne, gdy na zewnątrz panują niesprzyjające warunki pogodowe. Poza tym kurtki motocyklowe ramoneski posiadają suwaki na rękawach, dzięki którym można regulować ich szerokość. To bardzo praktyczne przy wkładaniu i ściąganiu motocyklowych rękawic. Ramoneski są tak popularne, że chętnie nosimy je także na co dzień. Oto najmodniejsze modele:

kurtki motocyklowe

kurtki motocyklowe

kurtki motocyklowekurtki motocyklowe

Pilotka, czyli boomber jacket to również model kurtki motocyklowej, która świetnie chroni przed wiatrem i chłodem w trakcie jazdy na motocyklu. Pierwotnie kurtki te były szyte z myślą o pilotach samolotów, którzy w tracie lotu byli narażeni w swoich kabinach na silny wiatr, stąd też ich potoczna nazwa „pilotka”. Dziś kurtki te z powodzeniem można nazwać żywą legendą, jeśli chodzi o modę męską, ale znalazły też swoje miejsce jako kurtki motocyklowe. Oto przykłady współczesnych modeli pilotek:

kurtki motocyklowe

kurtki motocyklowe

kurtki motocyklowe

Leave a Reply