Wszelkie prace budowlane, które wykonywane są na elewacjach budynku, wymagają postawienia rusztowania. Jego głównym celem jest ułatwienie pracy na wysokości, do której nie można dosięgnąć, pracując z ziemi. Równie ważne jest, aby zapewnić pracującej ekipie maksimum bezpieczeństwa i zabezpieczyć ludzi i sprzęt podczas pracy. Czy warto kupić rusztowanie używane i co trzeba wiedzieć, aby dokonać właściwego wyboru?
Czy warto kupować rusztowania używane?
Choć budowa domu zwykle należy do najdroższych wydatków, większą część wszystkich wydatków stanowi koszt zakupu materiałów budowlanych i opłacenie pracy specjalistów, którzy wykonują poszczególne prace. Dlatego często pojawia się pokusa do zaoszczędzenia na zakupie rusztowań, które przecież nie mają bezpośredniego wpływu na ostateczny wygląd i estetykę elewacji. Właściciele firm budowlanych zwykle mają wtedy do wyboru możliwość zakupu tańszych rusztowań, które pochodzą od mniej znanych producentów. Drugą opcją jest zakup produktów używanych, których producentem jest renomowana firma.
Z doświadczenia wielu właścicieli firm wynika jasno, że inwestycja w rusztowania używane dobrych marek zawsze jest lepszym rozwiązaniem. Na przykład rusztowania firmy Hünnebeck wykonane są bardzo solidnie i ich zasadnicze elementy nie podlegają intensywnemu zużyciu podczas eksploatacji. Dlatego, jeśli nie możesz sobie pozwolić na kupno nowego systemu, dobrym rozwiązaniem jest zakup używanego.
Zobacz także: https://123budownictwo.pl/jak-wybrac-odpowiednie-szalunki-scienne
Rusztowania ramowe, modułowe czy warszawskie?
Decydując się na wybór rusztowania, w które chcesz wyposażyć swoją firmę, zawsze warto skonsultować wybór ze specjalistami. Najlepiej pytać znajomych praktyków, którzy wskażą, w jaki sposób teoretyczne różnice konstrukcyjne przekładają się na codzienną praktykę. Możesz również skorzystać z pomocy, którą na swojej stronie https://szalbud.pl/ oferuje firma Szal-Bud. Pracujący tam specjaliści mają ciągły kontakt zarówno z inwestorami, projektantami, jak i firmami wykonawczymi i są w stanie na podstawie uzyskanego dzięki tym kontaktom doświadczenia wskazać najlepsze rozwiązanie.
W większości realizacji budownictwa mieszkalnego najlepiej sprawdzają się rusztowania elewacyjne ramowe. Ich największą zaletą jest możliwość szybkiego montażu. Uzyskuje się ją właśnie dzięki wykorzystaniu płaskich konstrukcji ramowych, dzięki czemu uzyskana konstrukcja ma prostą powierzchnię, a łączenie odbywa się za pomocą prostych kotew. Jednym z najczęściej używanych rodzajów konstrukcji ramowych są rusztowania warszawskie, które spotyka się na większości realizowanych budów.
No Responses