Najlepsze samochody hybrydowe

Samochody hybrydowe będące połączeniem napędu spalinowego i elektrycznego, a jednocześnie alternatywą dla zwykłych samochodów spalinowych to już dość powszechny widok na polskich drogach. I nic dziwnego – hybrydy są ekonomiczne i ekologiczne. Przy mniejszym zużyciu paliwa dają lepsze i bardziej dynamiczne przyspieszenie. Jakie samochody hybrydowe są dziś na topie?

Samochody hybrydowe – najlepsze modele

TOYOTA YARIS HYBRID 100

samochody hybrydoweTo najtańszy samochód spalinowo-elektryczny dostępny na polskim rynku. Typowo miejskie auto z całkiem dobrymi osiągami za niedużą cenę. W stosunku do zwykłej Toyoty Yaris, zastosowano drobne, kosmetyczne zmiany w wyglądzie. To samochód doskonały do jazdy po dużym mieście, a także dla rodziny.

TOYOTA PRIUS

samochody hybrydowe

To pierwszy hybrydowy samochód, jaki pojawił się na ulicach w 1997 roku. Do dziś pojawiły się już jej trzy wersje. Samochód cechuje się funkcjonalnością, przestronnością i oryginalnym designem.

FORD MONDEO HYBRID

samochody hybrydowe

To jedyny model Forda Mondeo typu sedan. Z wyglądu wersja hybrydowa w zasadzie nie różni się od zwykłego Mondeo. Ten model posiada średniej wielkości bagażnik ze względu na wielkość akumulatora, dlatego może się nie sprawdzić jako samochód rodzinny. Jest to natomiast bardzo dobry wybór dla miłośników dynamicznej jazdy, gdyż ma bardzo dobre osiągi.

OPEL AMPERA

samochody hybrydowe

Ten model posiada trzy silniki przy przedniej osi – spalinowy, elektryczny i elektryczny z funkcją generatora. Czasami błędnie przedstawiany jest jako całkowicie elektryczny model.

BMW i3

samochody hybrydowe

Ten samochód dostępny jest zarówno w wersji hybrydowej, jak i elektrycznej. W wersji hybrydowej BMW i3 posiada dodatkowy mały silnik spalinowy, mający na celu doładowywanie akumulatora. Jego cechą charakterystyczną jest lekkie nadwozie kompozytowe, niestety cena jest dość wysoka w stosunku do jego możliwości.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.