Wpadka Volvo? Nie tym razem!

Volvo to marka samochodowa znana z solidności i pomysłowości producentów. Można śmiało powiedzieć, że stosowane unowocześnienia i usprawnienia w szwedzkich samochodach stają się punktem odniesienia dla innych producentów samochodów. Przykładem może być wprowadzenie trzypunktowych pasów bezpieczeństwa, które bez wątpienia uratowały tysiące osób w wypadkach samochodowych. Co jeszcze przekonuje nas, że Volvo to marka godna zaufania? I czy jakakolwiek wpadka Volvo mogłaby to zmienić?

Wpadka Volvo, kontra osiągnięcia

Jakiś czas temu, gdy swoją premierę miał model Volvo S60, mówiono, iż była to największa wpadka Volvo. Chodziło wtedy o prezentację systemu bezpieczeństwa, który akurat w trakcie pokazu nie zadziałał i doszło do kraksy. Czy to zdarzenie położyło się cieniem na dobre imię szwedzkiego producenta? Bynajmniej. Była to oczywiście sensacja dla dziennikarzy, którzy przez kilka tygodni mieli o czym pisać, ale tak naprawdę nie wpłynęło to negatywnie ani na opinię o marce Volvo, jak i na sprzedaż tego modelu. Producenci mieli okazję dopracować owy system, dzięki czemu model S60 stał się jeszcze bezpieczniejszy.wpadka volvo

wpadka volvo

wpadka volvo

Od tego zdarzenia upłynęło sporo czasu, a producenci marki Volvo nie przestali testować swoich samochodów w podobny sposób. Nie obawiali się kompromitacji.

Volvo testuje… 4-latka

Jedną z ciekawszych inicjatyw szwedzkiego producenta było przeprowadzenie testów bezpieczeństwa i wytrzymałości ciężarówki Volvo FMX przez kilkulatkę! Dziewczynkę wyposażono w specjalne urządzenia do sterowania samochodem, która z entuzjazmem przystąpiła do dzieła, robiąc z nim, co tylko chciała.

wpadka volvo

wpadka volvo

Testy wytrzymałości ciężarówki Volvo FMX wykonywane przez 4-latkę!

Testy w tak ekstremalnych warunkach miały wykazać wytrzymałość pojazdu. I rzeczywiście to zrobiły! Gdyby tylko każdy samochód wypuszczanym na rynek był wcześniej sprawdzany w podobny sposób….

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.