Ford Mondeo – jak zmieniał się z biegiem lat?

Ford to bardzo znana marka samochodowa na świecie. Jej flagowe modele, jak chociażby Ford Mondeo, mają grono wiernych odbiorców, którzy z zapartym tchem czekają nowe odsłony swojego ulubionego modelu. Zobacz jak zmieniał się Mondeo na przestrzeni lat i co jego producenci w nim zmienili.

Ford Mondeo – krótka historia

Nazwa „Mondeo” pochodzi od łacińskiego słowa „mundus”, które oznacza po prostu „świat”. Celem twórców tego modelu było stworzenie samochodu globalnego, dla całego świata, a więc samochodu dostępnego dla kierowców w każdym zakątku świata. Pierwszy model Forda Mondeo pojawił się w sprzedaży w 1992 roku, a więc już jakieś 26 lat temu. Dwa lata później uzyskał już tytuł „Samochodu Roku”. Co ciekawe, jako pierwszy samochód na świecie miał seryjnie montowaną poduszkę powietrzną. A jak zmieniały się kolejne modele?

Ford Mondeo – tak się zmieniał z biegiem czasu?

Ford Mondeo Mk II niewiele różnił się od poprzednika (Mk I), niemniej wprowadzono w nim znaczące zmiany z zakresu bezpieczeństwa pasażerów, na przykład pojawiły się w nim trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.ford mondeo

Mk III zmienił się z wyglądu – można zauważyć znacznie ostrzejsze rysy nadwozia, przez co stał się on nowocześniejszy i nieco sportowy.ford mondeo

Mk IV zbudowano zgodnie z zasadą Kinetic Design. Samochód nabrał drapieżnego wyglądu.

ford mondeo

Mk V wyróżnia się całkiem nowym, zupełnie innym nadwoziem oraz podłogową płytą CD. To dla wielu osób najlepsza generacja Forda Mondeo.

ford mondeo

Najnowszy Ford Mondeo z linii ST-Line to połączenie nowoczesnych technologii i bardziej sportowego wyglądu, na który składają się nowe felgi, nieco ciemniejszy grill, sportowa kierownica i fotele oraz zmieniony wygląd zderzaków.

ford mondeo

Więcej na temat Forda Mondeo, jak i innych propozycji tej marki przeczytacie TUTAJ.

Leave a Reply