Łóżko z palet – zalety i sposób wykonania

Lubisz otaczać się naturą w każdym jej wydaniu? Jeśli tak to łóżko z palet powinno zagościć w Twoim domu. Zobacz, jakie zalety wiążą się z jego posiadaniem. Dowiedz się też jak zrobić samemu  takie łóżko.

Łóżko z palet – nowoczesny i praktyczny mebel do sypialni

Obecnie wiele sklepów specjalizujących się w sprzedaży mebli do sypialni posiada w swojej ofercie właśnie łóżka z palet. Wszystkie one zostały wykonane z przemysłowych palet. Materiał poddany został wcześniejszej obróbce, pomalowany i odpowiednio zabezpieczony. Do wyboru mamy proste klasyczne modele łóżek w rozmaitych kolorach – naturalnego drewna lub uniwersalnej i powszechnej bieli. Możemy też spotkać praktyczne łóżka paletowe z wygodnymi szufladami do przechowywania pościeli lub innych ważnych dla nas drobiazgów. Tego typu łóżka mogą być zarówno jedno-, jak i dwuosobowe. Nierzadko można też znaleźć je w wersji dziecięcej czy młodzieżowej.

Łóżko z palet – zalety

Przede wszystkim tego typu łóżka wpisują się idealnie w dość modny ostatnio trend zero waste. Nabywając taki mebel – czy też wykonując go samodzielnie – masz świadomość, że pozornie nieprzydatnym elementom, czyli paletom przemysłowym, dajesz drugie życie. Tym samym sposobem działasz na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Po drugie decydując się na łóżko z palet, możesz sporo oszczędzić. To ważne, zwłaszcza gdy Twoje lokum jest tymczasowe lub po prostu nie stać Cię na remont z prawdziwego zdarzenia, a bardzo chcesz już się na dobre zadomowić w czterech ścianach. Osoby, które lubią czerpać z nowych trendów i się nimi otaczać, także wiele zyskają, wybierając do swojej sypialni tego typu mebel do spania. Łóżka z palet wpisują się bowiem idealnie w najnowsze trendy wnętrzarskie. Warto przy tym nadmienić, że nadają one pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Doskonale odnajdują się w nowoczesnych i eleganckich wnętrzach, jak i tych klasycznych. Ponadto są też niezwykle trwałe, a to dlatego, że materiał ich wykonania jest bardzo wytrzymały na obciążenia.

łóżko z palet - sypialnia w stylu glamour

Comfortable bedroom with green plants and pictures on wall. Interior design

Jak zrobić własne łóżko z palet?

To łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy, że połączysz ze sobą kilka palet z litego drewna. W ten sposób powstanie podstawa Twojego łóżka z palet. Jeśli chcesz, aby było Ci na nim jeszcze wygodniej, bo mebel będzie Ci służył również do relaksu z książką czy pracy z laptopem, wtedy wystarczy, że dodatkowo na jego szczycie umieścisz kilka palet pionowo pokrywając wybranym materiałem. Więcej szczegółów na temat tego, jak zrobić samemu takie łóżko, znajdziesz w tym krótkim poradniku: https://zdroweplecy.net/lozko-z-palet/. Dowiesz się z niego także tego, w jaki sposób możesz ulepszyć ten mebel do spania, aby było zdrowo dla Twojego kręgosłupa. Autor poradnika nadmienia, że istotną rolę odgrywa tu wybór odpowiedniego materaca. Najlepszy to materac z pianki memory – sprzyjający naszym: zdrowiu i skórze, ale również poprawiający jakość naszego snu.

Podsumowując – łóżko z palet to liczne korzyści – zdrowotne, jak i ekonomiczne. Musimy jednocześnie pamiętać, że aby było ono do tego naprawdę wygodne, warto kupić dobrej jakości materac.

Leave a Reply