Jak w praktyce wygląda produkcja zbiorników stalowych?

zbiorniki stalowe

Zbiorniki stalowe mogą mieć setki zastosowań, w różnych gałęziach przemysłu. Są wykorzystywane zarówno w procesach produkcyjnych jak i transporcie rozmaitych wyrobów. Konstrukcje stalowe LERG-PET powstają w wyniku różnych procesów i zastosowania sprzętów. 

Konstrukcje stalowe LERG-PET – w jaki sposób przyczyniają się do recyklingu butelek PET i ochrony środowiska?

Konstrukcje stalowe LERG-PET to urządzenia wykorzystywane w zakładach zajmujących się profesjonalnym recyclingiem tworzyw PET. Profesjonalne maszyny są w stanie przetwarzać znaczące ilości butelek PET. Sprzęty rozdrabniają je na małe kawałki, które są następnie poddawane różnego rodzaju procesom, dzięki którym odzyskuje się granulat nadający się do zastosowań w wielu gałęziach przemysłu. Zaskakujące dla wielu może być to, jak wykorzystywane bywają stare butelki PET. Jednym z ciekawszych efektów końcowych są bluzy polarowe.

Produkcja zbiorników stalowych – do jakich konstrukcji są stosowane?

Produkcja zbiorników stalowych może obejmować wiele maszyn i urządzeń, które są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Zarówno procesy wytwarzania, jak i przechowywania są możliwe dzięki nim. Jednym z przykładów ich zastosowania są zbiorniki na płyny, gazy czy surowce i półprodukty sypie. Pozwalają zatem na organizowanie całych linii produkcyjnych. Metody śrutowania i piaskowania pozwalają na tworzenie bardzo wytrzymałych konstrukcji. Pojemniki tego rodzaju są w stanie znosić nawet bardzo duże ciśnienie lub obciążenia.

Do wyrabiania konstrukcji używa się zaawansowanych technologicznie metod obróbki metali. Należy do nich między innymi obróbka cieplna, chemiczna, skrawaniem, ale też jonowe azotowanie stali. Wszelkie wyroby przechodzą restrykcyjne kontrole w laboratorium badań wytrzymałościowych. Wśród nich godne wymienienia są badania nieniszczące, w tym ultradźwiękowych UT, rentgenowskich RT, magnetyczno-proszkowych MT, penetracyjnych PT i wizualnych VT. Dzięki nim ocena opuszczających zakład wyrobów stalowych jest trafna i precyzyjna.

Leave a Reply