Zanieczyszczenia różnego rodzaju, takie jak pył, kurz, drobinki trocin lub wióry to odpady powstające podczas procesów technologicznych. Mogą unosić się w powietrzu, co jest nie tylko szkodliwe dla zdrowia pracowników, ale również przebiegu produkcji. Warto wiedzieć, że w oczyszczaniu pomóc może instalacja odpylająca. Czym jest i jak ją zamontować?
Czym są odciągi przemysłowe?
Podczas prac przemysłowych i technicznych tworzą się odpady różnego rodzaju. Do ich usunięcia doskonale sprawdzają się odciągi przemysłowe. Dzięki nim bez trudu można pozbyć się z otoczenia i powietrza odpadów, które powstają w wyniki prac związanych z obróbką metalu i szlifowaniem innych powierzchni.
Podczas tych prac w powietrzu mogą zacząć unosić się pyły i gazy oraz drobinki metalu oraz inne odpady, które są niebezpieczne zarówno dla pracowników, jak i procesów produkcji. Warto więc instalować odciągi przemysłowe, by zadbać o lepsze warunki pracy.
Jakie zastosowanie ma instalacja odpylająca?
Mając własną halę produkcyjną warto dowiedzieć się czym jest instalacja odpylająca i jakie ma zastosowanie. Tego rodzaju instalacje mają zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Bardzo często stosowane są w firmach i na halach przemysłowych zajmujące się obróbką drewna, metalu, papieru i wielu innych materiałów. Stosowane są również w przemyśle odlewniczym i spożywczym.
Ich zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z powietrza. Ich zaletą jest to, że pozwalają nie tylko na usunięcie pyłów i kurzu z powietrza, ale także gazów i oparów, które mogą się gromadzić na halach podczas procesów produkcyjnych. Dzięki temu znacząco zmniejszają ryzyko wybuchu pożaru.
Jak stworzyć odpowiednie system odpylający?
Stworzenie instalacji odpylającej wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Lepiej nie zajmować się tym samodzielnie, ponieważ może dojść do błędu, który sprawi, że cała instalacja nie będzie spełniać swojego zadania.
Warto zdecydować się na pomoc profesjonalistów w tworzeniu instalacji odpylającej, by mieć pewność, że będzie działać prawidłowo.