Kompletujemy samochodową kosmetyczkę na wiosnę

Wiosna to czas, gdy nasza samochodowa kosmetyczka wymaga przejrzenia i odświeżenia po zimie. Dlaczego? Powód jest prosty. Większość z nas wozi te rzeczy zwykle w samochodzie, gdzie panują niskie temperatury, przez co po zimie nie nadają się one do użytku. Jakie więc kosmetyki do pielęgnacji samochodu warto zakupić wraz z nadejściem wiosny?

Samochodowa kosmetyczka, czyli jak dbać o samochód wiosną

Być może niektórym wydaje się to dziwne, ale samochód potrzebuje kosmetyków i regularnej pielęgnacji. Nie chodzi tylko o ładny wygląd, ale o stan lakieru i karoserii. Dzięki dbaniu o nią we właściwy sposób, nasz samochód, mimo upływu czasu, będzie się prezentować naprawdę dobrze. Co nam się przyda wraz z końcem zimy w samochodowej kosmetyczce? Po pierwsze, szampon samochodowy. Każdy samochód po zimie jest zakurzony, brudny, zostają na nim resztki błota, piasku i soli, którą sypie się drogi.samochodowa kosmetyczka Aby karoseria nie zaczęła korodować, na wiosnę należy samochód dokładnie umyć. Kolejny kosmetyk, który warto użyć, jest wosk samochodowy. Chroni lakier przed wpływem promieni słonecznych i mechanicznymi uszkodzeniami, a przy tym nadaje mu piękny blask. Najlepiej zaopatrzyć się w wosk syntetyczny – jest dużo tańszy od naturalnego, a przy tym o wiele trwalszy. Alternatywą dla wosku może być tak zwany quick detailer, czyli preparat, który po umyciu nakładamy na samochód, by ukryć drobne zarysowania czy usunąć zacieki z wody, które powstają podczas jego mycia. samochodowa kosmetyczkaPamiętajmy jednak, że niektóre quick detailery zawierają w swoim składzie także wosk, więc nie możemy stosować obu kosmetyków naraz.

Inne niezbędne gadżety

Samochodowa kosmetyczka, oprócz specjalnych kosmetyków, powinna też być zaopatrzona w różne gadżety ułatwiające dbanie o samochód. Przyda nam się na przykład wiadro na wodę z separatorem brudu do mycia samochodu, specjalna gąbka z mikrofibry do szyb czy ściereczki z mikrofibry do karoserii.samochodowa kosmetyczka Mając je zawsze pod ręką, będziemy mogli dbać o nasz samochód, niezależnie od tego, gdzie akurat jesteśmy. Żaden wiosenny deszcz, brud czy błoto nie będą nam straszne!

Leave a Reply