Gadżety samochodowe dla kierowcy seniora

Kierowanie samochodem nie jest zarezerwowane wyłącznie dla osób młodych. Na naszych drogach można spotkać wielu kierowców w podeszłym wieku, którzy świetnie czują się za kierownicą. Niemniej ograniczenia zdrowotne czy te wynikające z wieku mogą sprawiać, że jazda samochodem nie będzie tak przyjemna i bezpieczna jak kiedyś. Warto więc wyposażyć kierowcę seniora w gadżety samochodowe, które ułatwią mu poruszanie się na drogach.

Gadżety samochodowe dla kierowców w podeszłym wieku

Trzeba przyznać, że z biegiem czasu coraz starsi kierowcy zwracają uwagę na nieco inne elementy wyposażenia samochodu. Moc silnika czy wygląd samochodu traci na znaczeniu, o wiele ważniejsze za to staje się wygoda podczas jazdy i bezpieczeństwo. Starsze osoby miewają problemy z siedzeniem w jednej pozycji przez dłuższy czas, co może generować bóle kręgosłupa czy stawów. Dlatego jednym z ważniejszych elementów wyposażenia powinien być wygodny fotel dla kierowcy. Czy istnieją gadżety samochodowe, które mogą poprawić wygodę podczas jazdy? Oczywiście! Jednym z nich jest mata masująca na fotel kierowcy.gadżety samochodowe W modelach wysokiej jakości, oprócz kilku oddzielnych głowic masujących, znajdziemy także opcję podgrzewania, co jest szczególnie przydatne zimą. Jeśli chodzi o tryby wykonywanego masażu, zwykle jest ich kilka: oddzielnie na masowanie głowy, pleców, szyi, bioder oraz ud. Co ciekawe, matę masującą można spokojnie wymontować z fotela samochodowego i używać jej w domu. Koszt takiej maty to jakieś 100 – 150 złotych.

Jeżeli nie potrzebujemy funkcji masażu czy podgrzewania, możemy zdecydować się na tańszą wersję. Zwykła mata na fotel ma specjalny kształt, dzięki czemu dopasowuje się do ciała kierowcy i podnosi komfort jazdy. Dzięki temu zmniejsza się napięcie mięśni typowe dla pozycji siedzącej.gadżety samochodowe Taką matę również można używać w domu czy biurze. Koszt wynosi mniej niż 100 złotych.

Gadżety samochodowe podnoszące bezpieczeństwo jazdy

Oprócz wygody podczas jazdy, kierowcy seniorzy cenią sobie też wszelkie gadżety samochodowe ułatwiające im wykonywanie manewrów na drodze czy parkingu. Dlatego przydatnym dodatkiem mogą okazać się czujniki parkowania zamontowane z przodu i z tyłu samochodu. Dzięki nim manewr parkowania nie będzie już sprawiał kłopotów ani stresował.gadżety samochodowe Z chęcią korzystają z nich młodzi kierowcy, tym bardziej więc przydadzą się one kierowcom w podeszłym wieku, którzy nie mają już tyle zwinności, co kiedyś. Koszt zestawu czujników parkowania wynosi jakieś 200 złotych plus cena montażu w zakładzie.

Dobrze dobrane gadżety samochodowe mogą ułatwić kierowcom seniorom poruszanie się na drodze, a tym samym ułatwić im życie!

Leave a Reply