Ford Focus – rodzinny samochód na wakacje

Czas urlopowy trwa, a to oznacza, że wielu z nas przygotowuje się już do wyjazdów. Coraz więcej rodzin decyduje się na wyjazd wakacyjny własnym samochodem. Takie rozwiązaniem ma wiele zalet, chociażby możliwość zabrania większego bagażu i dostosowanie ilości postojów do indywidualnych potrzeb. Aby jednak taka trasa minęła bez komplikacji, musimy mieć dobrze przygotowany samochód rodzinny. Czy Ford Focus spełnia te warunki?

Ford Focus dla rodziny

Ford Focus to jeden z flagowych modeli samochodów osobowych marki Ford. Okazuje się, że łączy w sobie wszystko, czego oczekiwalibyśmy od rodzinnego pojazdu na długie trasy. Systemy zabezpieczeń, wygodne wnętrze i dynamika jazdy – to wszystko razem może świetnie funkcjonować i wcale nie musimy rezygnować z szybkiej jazdy na rzecz bezpieczeństwa. Dobrze wyposażony samochód da nam maksimum komfortu, nawet w trudnej trasie. Ford Focus został wyposażony w technologie idealne dla rodziny w podróży. To między innymi nowatorski system Ford EcoMode, Ford SYNC 3 ze sterowaniem głosowym i dotykowym ekranem, a także inteligentny tempomat Adaptive Cruise Control. Co można powiedzieć o każdym z nich?

Nowoczesne technologie w nowym Focusie

1. Ford EcoMode

ford focus

System ten monitoruje prędkość, zmianę biegów, hamowanie, wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Na podstawie zebranych informacji z trasy inteligentny system informuje nas, w jaki sposób podczas jazdy zmniejszyć zużycie paliwa. Wszystko po to, by jazda była ekonomiczna i niedroga.

2. Ford SYNC 3

ford focus

Ford Focus posiada zaawansowany system Ford SYNC 3, dzięki któremu kierowca może podczas jazdy obsługiwać telefon, multimedia, odtwarzaniem muzyki, nawigacją i innymi funkcjami, bez rozpraszania uwagi. Jest to możliwe dzięki sterowaniu głosem oraz dotykowemu ekranowi. Dzięki temu jazda jest o wiele bezpieczniejsza.

3. Inteligentny tempomat

ford focus

Tempomat to niezwykle użyteczny wynalazek na długich, kilkunastogodzinnych trasach. Doceni go zwłaszcza jedyny kierowca w samochodzie, który musi sam pokonać całą trasę. Ford Focus posiada inteligentny tempomat Adaptive Cruise Control, który nie tylko utrzyma stałą prędkość na trasie, ale gdy wykryje pojazd przed nami, odpowiednio zmniejszy prędkość, by zachować właściwą odległość. Dzięki temu unikamy stłuczek i innych niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Ford Focus jest więc doskonale przygotowanym samochodem rodzinnym na długie trasy. Jazda nim na wakacje to sama przyjemność! Więcej na jego temat przeczytacie TUTAJ.

Leave a Reply