Przewóz cysternami spożywczymi – jakie są przepisy?

cysterny spozywcze

Przewóz cysternami spożywczymi to ciekawa usługa, która musi być wykonywana wyłącznie w oparciu o konkretne przepisy. Tylko wtedy zawartość będzie mogła w jak najlepszych warunkach dotrzeć do przedsiębiorstwa lub z niego wyjechać. Co warto o tym wiedzieć?

Przewóz cysternami spożywczymi – dla kogo jest?

Przewóz cysternami spożywczymi przede wszystkim kierowany jest do wszystkich firm, które działają w branży produkującej konfitury, wyroby mleczne, czekolady oraz wiele, wiele więcej. Wszystkie substancje bazowe zazwyczaj docierają do firmy w formie płynnej.

Spedycja cysterny spożywcze wpływa na możliwość przewozu najważniejszych baz produkcyjnych zgodnie z prawem, co ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o jakość produktów, ale również ich bezpieczeństwo dla samego klienta.

Wszystkie wyroby przewożone przez cysternę muszą być zabezpieczone, ale również sam pojazd powinien posiadać systemy, które będą mogły zapobiegać wycieku oraz fermentowaniu danego składnika. Dotyczy to w szczególności produktów odzwierzęcych.

Przewóz cysternami spożywczymi – jak powinien się odbyć?

Taki przewóz musi być przeprowadzony wyłącznie przez firmy i ich pracowników, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia w tym zakresie. W szczególności należy zwracać uwagę na BHP, które zapewnia bezpieczeństwo na drodze, ale również podczas załadunku i rozładunku.

Cysterny muszą być regularnie myte specjalnymi środkami, ale również odkażane ze wszystkich pozostałości po bakteriach i wirusach. Kluczowe jest również wysuszanie cystern między zleceniami, aby nie znajdowały się w nich żadne bakterie i grzyby.

Przewóz cysternami spożywczymi musi odbywać się wyłącznie wtedy, gdy pozwala na to stan techniczny pojazdu. Tego typu sprzęty muszą przechodzić rutynowe, ale również regularne kontrole nie tylko pod względem sprawności pojazdu, ale również jego higieny.

Jak widać, przewóz cysternami spożywczymi jest dosyć skomplikowany. Właśnie dlatego należy wybierać wyłącznie zaufane i doświadczone firmy.

Leave a Reply