Drzwi wewnętrzne – wybór gamy kolorystycznej

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne Nomi

O ile w przypadku kupna drzwi zewnętrznych praktycznie nie występuje problem właściwego doboru kolorystyki do wykończenia mieszkania, to wybór drzwi wewnątrz budynku może sprawiać kłopoty. Drzwi zewnętrzne mają przede wszystkim chronić i dobrze zabezpieczyć nasze lokum przed złodziejami i innymi nieproszonymi osobami. Kolorystyka oraz model nie mają tu większego znaczenia – najważniejsze są zabezpieczenia. Inaczej wygląda sprawa w przypadku wyposażenia samego mieszkania. Drzwi wewnętrzne nie tylko zapewniają prywatność, ale także pełnią ważną funkcję estetyczną. Odpowiedni pod względem wizualnym dobór drzwi sprawia, iż całe mieszkanie nabiera swego uroku.

Co powinieneś wiedzieć o drzwiach wewnętrznych?

  1. Z czego są wykonane?

Drzwi wewnętrzne składają się z trzech elementów: skrzydła, ościeżnicy i okucia. To właśnie skrzydło jest najważniejszym elementem całych drzwi. Może być wykonane z drewna (lepszej lub gorszej jakości), materiału drewnopodobnego, plastiku, płyty HDF (to najpopularniejszy budulec), metalu a nawet i szkła. Oczywiście bardzo często łączy się ze sobą poszczególne elementy. Ich środek jest wypełniony wedle metody zwanej plaster, co pozwala na znacznie zmniejszenie ciężaru samych drzwi. Minusem tego rozwiązania jest mniejsza zdolność izolacji dźwiękowej.

  1. Co trzeba dokupić do drzwi?

Co ciekawe, żaden producent nie oferuje w bezpośredniej sprzedaży razem z drzwiami okuć, czyli klamek i ewentualnie zamków. Należy się w nie zaopatrzyć we własnym zakresie. Warto także zainwestować w blokady przymocowane na podłodze, by zmniejszyć ryzyko obijania się drzwi o meble lub ściany (to tak zwane odbojniki).

  1. Drzwi mocuje się dopiero wtedy, gdy położone są już podłogi i ściany, w przeciwnym razie naraża się je na uszkodzenia (zadrapania, obicia, obtarcia).
  2. Drzwi do łazienek muszą mieć otwory wentylacyjne.
  3. Standardowy wymiar drzwi wynosi w szerokości od 70cm do 120cm. Jeśli szukasz drzwi w innym wymiarze, to trzeba je zrobić na specjalne zamówienie.
  4. Istnieją dwa systemy jezdne: drzwi otwierane tradycyjnie lub drzwi przesuwane.

Warto kupować drzwi w jednym tonie kolorystycznym dopasowanym pod wystrój ścian. Nie trzeba kierować się wyłącznie podobnym stopniem odcieni, bowiem często odważne połączenie ciemnych drzwi z jasnymi ścianami daje nadzwyczaj zaskakujący, pozytywny efekt. Do mało oświetlonych mieszkań najlepiej kupować drzwi w jasnych odcieniach z dużą ilością szkła, które pozwoli na rozświetlenie pomieszczeń.

Galeria drzwi wewnętrznych

A oto wybrane przykłady z bogatej, różnorodnej oferty producentów dotyczących drzwi pokojowych i łazienkowych na przykładzie strony http://www.nomi.pl/pl-PL/kategoria/395/Drzwi-wewnetrzne-i-oscieznice

drzwi pokojowe 2drzwi łazienkowe 6drzwi łazienkowe 7drzwi łazienkowedrzwi łazienkowe 5drzwi łazienkowe 4drzwi łazienkowe 3drzwi łazienkowe 2

drzwi pokojowe 3

drzwi pokojowe 6

drzwi pokojowe 5

drzwi pokojowe 4

drzwi pokojowe

drzwi pokojowe 7

Leave a Reply