Co za dużo, to niezdrowo. O ofertach operatorów sieci komórkowych.

rachunki miesięcznieTelefon na kartę czy na abonament? Na jak długo podpisać umowę? Jak często doładowywać konto? Kupno smartfonu u operatora czy w sklepie elektronicznym? Którą sieć komórkową wybrać? Tę najpopularniejszą czy jakiegoś niewielkiego dostawcę? Spoglądając na ogrom ofert operatorów sieci komórkowych można dostać zawrotu głowy. Czym się kierować przy wyborze konkretnej firmy i jakie czynniki brać pod uwagę?

Zanim pójdziesz do salonu

Najważniejsze, aby przed wybraniem konkretnego dostawcy, odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych kwestii, które bardzo szybko pozwolą na wybranie konkretnej usługi:

  • Jak często korzystasz z telefonu – czy służy od głównie do prowadzenia rozmów, pisania smsów czy korzystania z sieci internetowej poza domem?
  • Kto będzie z tego korzystał – starsza osoba, aktywny nastolatek czy stateczna pani domu?
  • Czy zależy Ci na nowoczesnym technologicznie smartfonie czy też solidnym i niedrogim sprzęcie?
  • W jakiej sieci masz najwięcej znajomych? Ile osób korzysta z telefonu stacjonarnego?
  • Czy stać Cię na jednorazowe kupno drogiego telefonu czy wolisz spłacać go w systemie ratalnym?
  • Czy stać Cię na co miesięcznie opłaty abonamentowe czy wolisz, w zależności od potrzeby, okazjonalnie doładowywać konto?
Dla nastolatka lepiej wziąć telefon na kartę, by kontrolować miesięczne wydatki

Dla nastolatka lepiej wziąć telefon na kartę, by kontrolować miesięczne wydatki

Na szczęście dziś nie trzeba chodzić od salonu do salonu i godzinami wypytywać o konkretne oferty telefoniczne i ukryte haczyki. Podobnie jest w przypadku reklamy – nie każda z nich dokładnie informuje o ukrytych kosztach lub danych limitach. Bardzo ważne jest porównanie ofert abonamentowych pod dwoma kątami: samo porównanie abonamentów telefonicznych (ich miesięcznych kosztów, ilości darmowych minut i liczbę danych do wykorzystania online, długość trwania umowy oraz inne zobowiązania) oraz cennik telefonów (ile kosztuje dany model w salonie, a ile w sklepie; czy warto go kupować i w razie potrzeby, kto udziela gwarancji na naprawę?). Czasem okazuje się, że lepszym pomysłem jest zakup telefonu na kartę.

Telefon na kartę – ale jaką wybrać ofertę?

Rzadko dzwonisz? W takim razie abonament nie jest dla Ciebie

Rzadko dzwonisz? W takim razie abonament nie jest dla Ciebie

W przypadku abonamentu sprawa jest dość prosta – przeznacza się konkretną kwotę i od razu wiadomo, jaką ofertę się wybierze. Porównanie telefonów na kartę wypada tu nieco gorzej, bo należy brać pod uwagę nie tylko częstotliwość doładowań, ale także rodzaj korzystanych usług: smsy, rozmowy, internet w komórce. Niektórzy operatorzy proponują bonusy za systematycznie doładowania lub prezenty w postaci długo aktywnego konta mimo braku środków pieniężnych. Jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę? Pomóc w tym może mini-test, który wskaże najlepsze rozwiązanie. Można go przeprowadzić na stronie: http://www.orange.pl/kid,4002009319,id,4002010384,article.html.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.