Jak i czym robić zdjęcia pod wodą?

Chociaż fotografia podwodna to dziedzina wymagająca posiadania dużego doświadczenia, umiejętności i naprawdę dobrego sprzętu, każdy z nas, będąc chociażby na urlopie, chciałby móc robić zdjęcia pod wodą. Są one niezwykle oryginalne i stanowią wspaniałą pamiątkę. Co więc będzie nam potrzebne, aby móc robić podwodne zdjęcia? I jak się do tego przygotować?

Zdjęcia pod wodą – jakie umiejętności będą Ci potrzebne?

Aby robić zdjęcia pod wodą, nie tylko amatorskie, ale też profesjonalne, niezbędna jest dobra umiejętność pływania i nurkowania. Szczególnie przydatne jest nurkowanie, gdyż pozwala zejść nisko pod wodę, gdzie tętni życie zwierząt i roślin, będących celem każdego podwodnego fotografa, ale też ułatwia zachowanie równowagi i zapanowanie nad swoim ciałem, będąc pod wodą.zdjęcia pod wodą

zdjęcia pod wodą

zdjęcia pod wodą

Na początek warto nurkować z drugą osobą, by zwiększyć bezpieczeństwo. Gdy już będziemy czuli się pewnie pod wodą, a do robienia zdjęć nie będziemy musieli opierać aparatu o skałę, aby utrzymać stabilność, możemy nurkować samodzielnie.

Zdjęcia pod wodą – jaki sprzęt będzie Ci potrzebny?

Aby robić wyraźne, ostre i piękne zdjęcia pod wodą, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Nie chodzi tylko o to, by był wodoodporny. W wodzie wszystko wygląda inaczej, wydaje się być większe i bliższe niż jest w rzeczywistości. Poza tym im niżej pod wodę schodzimy, tym jest tam ciemniej. Ważne więc jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie. zdjęcia pod wodą

zdjęcia pod wodą

zdjęcia pod wodą

Zatem aparat do robienia podwodnych fotografii powinien posiadać dobrą lampę błyskową, a także duży obiektyw. Szeroki obiektyw pozwala objąć więcej, co jest ważne ze względu na wspomniane wcześniej wrażenie rozszerzenia i powiększenia obiektów w wodzie. Dla amatorów taki sprzęt okaże się wystarczający. Warto jeszcze pamiętać, aby robić zdjęcia jak najbliżej fotografowanego obiektu, gdyż dzięki temu eliminujemy słup wody, a zdjęcie jest ostrzejsze.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.