Garnki Philipiak – opinie użytkowników mówią wszystko

Zdrowa kuchnia to pojęcie bardzo szerokie. Znaczenie ma nie tylko zróżnicowana dieta i wybieranie produktów żywnościowych wysokiej jakości, ale również garnki i naczynia, w których posiłki są przyrządzane. Marka Philipiak od szeregu lat jest liderem na polskim rynku, jeśli chodzi o produkcję i dystrybucję zestawów garnków ze stali szlachetnej, umożliwiającej gotowanie i smażenie bez użycia soli i tłuszczu. Co o zestawach garnków sądzą ich użytkownicy? Co wyróżnia markę na naszym rynku?

Philipiak – w trosce o zdrowie i smak

Marka Philipiak znana jest w Europie od wielu lat. Początkiem działalności było otworzenie niewielkiej fabryki produkcyjnej pod Mediolanem w 1947 roku przez rodzinę Garavagliow. Założeniami niedużej, jeszcze wtedy, rodzinnej firmy było ręczne wytwarzanie garnków i naczyń z wysokiej jakości materiałów, które przyczyniłyby się do propagowania wśród ludzi zdrowego sposobu przyrządzania dań. Z zadowoleniem trzeba przyznać, iż idea ta nadal przyświeca marce Philipiak, chociaż dziś jest to już duża firma ciesząca się uznaniem w całej Europie i Ameryce. Dziś w ofercie Philipiak można znaleźć nie tylko zestawy garnków ze stali szlachetnej, ale również eleganckie sztućce, naczynia z porcelany, a także elektroniczne urządzenia kuchenne ułatwiające pracę w kuchni. Ale firma nie poprzestaje na produkcji i dystrybucji swoich produktów. Idea propagowania zdrowego stylu życia ma swoje odzwierciedlenie w wielu działaniach marki. Przykładem mogą być Obiady Czwartkowe organizowane w naszym kraju pod czujnym okiem jednego z
Ambasadorów marki i wyśmienitego kucharza – Karola Okrasy.

Obiady Czwartkowe marki Philipiak

Choć punktem kluczowych tych spotkań jest wspólne gotowanie, a później jedzenie przygotowanych potraw w garnkach Philipiak, cała oprawa wiąże się z czymś znacznie ważniejszym. Po pierwsze, zaproszeni goście pod okiem dietetyków dyskutują na temat różnych aspektów zdrowego trybu życia. Po drugie, zgromadzeni biorą udział w aukcjach charytatywnych, z których dochód jest przekazywany na jakiś szczytny cel. Widać więc, że marka Philipiak to nie tylko biznes – to pewnego rodzaju idea, która ma być przekazana wszystkim ludziom, po to, by podnieść jakość ich życia.

kobieta kroi pietruszkę

Garnki ze stali szlachetnej – opinie użytkowników

Zestawy garnków Philipiak Milano to jedne z najchętniej wybieranych produktów z oferty tej marki. Są one produkowane z wysokiej jakości nierdzewnej stali szlachetnej, która wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwalergiczne, a ponadto nie wchodzi w reakcje chemiczne z przygotowywaną żywnością. Są więc w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, a przy tym pomagają wyciągnąć z potraw ich naturalny smak i aromat. Na przykład garnki do gotowania w systemie wieżowym znacznie ułatwiają przyrządzanie na parze wielu potraw naraz. Dzięki temu przygotowanie zdrowego posiłku dla kilkuosobowej rodziny nie stanowi dla nas wyzwania.

Gotowanie na parze to najzdrowsza metoda przyrządzania potraw. W ten sposób zawarte w żywności witaminy i minerały nie zostają utracone na skutek gotowania w wysokiej temperaturze. Zostają one w pożywieniu, a nie w wodzie. Dla zwolenników tradycyjnego gotowania powstał garnek umożliwiający gotowanie w minimalnej ilości wody. Efekt jest podobny – przygotowywane w ten sposób warzywa nie tracą swoich wartości odżywczych oraz naturalnie zawartego w nich sodu, co umożliwia też gotowanie bez użycia soli.

A co powiedzieć o procesie smażenia? Jeżeli nie możemy z niego zrezygnować, postawmy na patelnie Philipiak. Dzięki nim nauczymy się smażyć bez użycia tłuszczu, co pozwoli uzyskać dania lekkostrawne i mało kaloryczne. Specjalna powłoka non-stick sprawia, że smażone w ten sposób mięso nie przywiera do dna, pomimo braku tłuszczu. Naturalnie zawarty w mięsie tłuszcz pod wpływem temperatury zaczyna się wytapiać, dzięki czemu mięso staje się soczyste, kruche, ale i dietetyczne. Opisane powyżej rodzaje garnków Philipiak (link: https://wroclaw.naszemiasto.pl/philipiak-opinie-na-temat-marki-co-wywoluje-tyle/ar/c15-5199469) i ich zastosowanie to nie tylko puste słowa. Ich użytkownicy zgodnie przyznają, że odkąd w ich kuchni pojawiły się garnki Philipiak, całkowicie zmienił się ich sposób gotowania i podejście do zdrowej kuchni.

Leave a Reply