Kino domowe – jakie wybrać?

W jaki sposób zapewnić sobie i swojej rodzinie atrakcyjną dla wszystkich rozrywkę? Możecie oczywiście zorganizować wypad poza miasto, ale jeśli nie ma takiej możliwości i zostajecie w czterech ścianach, warto rozważyć zakup kina domowego. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy zestaw, aby nie stracić pieniędzy i jak najwięcej skorzystać na zakupie.

Kino domowe – rozrywka na wysokim poziomie

Zestaw kina domowego przenosi rodzinny relaks na zupełnie inny poziom. Przede wszystkim dostarcza niezwykłych wrażeń słuchowych i wizualnych. Przestrzenny dźwięk, jaki oferuje kino domowe oraz doskonałej jakości obraz, wywołają w widzach niezwykle silne emocje i spowodują, że nawet największy buntownik z chęcią spędzi z rodziną godzinę czy dwie przed telewizorem. Po drugie – jeśli wybierzemy model z modułem Wi-Fi, będziemy mogli dodatkowo cieszyć się ogromnym wyborem najnowszych projekcji i dobrać je tak, aby każdy bez względu na wiek, mógł tak samo dobrze się bawić w czasie seansu. Warto też podkreślić, że rodzinna rozrywka z kinem domowym, to nie tylko seanse filmowe. Z pomocą takiego zestawu, możemy równie dobrze posłuchać muzyki czy obejrzeć nagrania i zdjęcia z wakacji. Na tym jednak nie koniec. Możemy również wyświetlić dzięki niemu materiały z domowego archiwum, a umieszczone na kasetach VHS. Co ciekawsze kino domowe sprawi, że nawet słabsze nagrania zyskają na jakości. Ponieważ do kina domowego można podłączyć również konsole do gier rodzinna rozrywka może zamienić się w wieczór pełen atrakcji.

Wybieramy najlepsze kino domowe

Rynek tego typu sprzętu oferuje nam ogromny wybór modeli i zestawów kina domowego. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, powinniśmy skupić się na odpowiedzi na kilka istotnych pytań.

Osobno czy w zestawie?

Zestaw kina domowego możemy skompletować samodzielnie, wybierając tylko te jego elementy, które będą współgrały z naszymi preferencjami i odpowiadały naszym potrzebom. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem – zwłaszcza jeśli kupujemy tego typu sprzęt po raz pierwszy – jest zainwestowanie w gotowy zestaw. Zaoszczędzi nam to wielu rozczarowań związanych, chociażby z niemożnością podłączenia do niego dodatkowego sprzętu typu komputer, aparat itp..

Duże czy małe?

Wybierając kino domowe, spotkamy się z pewnymi specyficznymi oznaczeniami – kino 5.1, 5.0 i 7.1 oraz 11.2. Cyfry te oznaczają liczbę głośników, jakie wchodzą w jego skład. Pod tym względem zasada wyboru jest wyjątkowo prosta – im większe pomieszczenie chcemy wygospodarować pod nasze kino, tym zestaw powinien być większy.

Jaki amplituner najlepiej wybrać?

To urządzenie pozwala na uzyskanie najlepszej jakości dźwięku oraz efektu jego przestrzenności. W czasie zakupów zwróćmy uwagę na jego moc oraz na to, jak dużo kanałów jest w stanie obsłużyć, czyli ile głośników możemy do niego podpiąć.

Jaki odtwarzacz do kina domowego będzie najlepszy?

Rzecz najważniejsza przy wyborze kina domowego to odtwarzacz. Tutaj nasz wybór dotyczy dwóch rodzajów tego urządzenia. Są to odtwarzacz DVD oraz odtwarzacz Blu-Ray. Zdecydowanie więcej możliwości zapewni nam drugi typ – gwarantuje on dużo wyższą jakość obrazu, ale i dźwięku.

Aby kino domowe, które nabędziemy, spełniło nasze oczekiwania ważne jest umiejętne rozplanowanie ustawienia głośników. Dobrze jest dopytać o tę kwestię w sklepie. Poza tym warto też zadbać o to, by pomieszczenie, gdzie stanie nasz zestaw nie było całkowicie puste, ponieważ pogorszy to jakość emitowanego dźwięku.

Leave a Reply