Catering dietetyczny formą zdrowego odżywiania

Walka z nadprogramowymi kilogramami to nierówna walka. Często wymaga wprowadzenia w codzienne życie wielu zmian, a jedną z podstawowych jest oczywiście sposób odżywiania. Niestety, sporo osób ze względu na nawał obowiązków nie ma czasu każdego dnia przygotowywać zdrowych, zbilansowanych posiłków. Co w tej sytuacji zrobić? Odpowiedzią na tę potrzebę może być catering dietetyczny. Co warto o nim wiedzieć?

Catering dietetyczny – na czym polega?

Catering dietetyczny, nazywany też dietą pudełkową, to doskonała alternatywa dla kogoś, kto chce zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze, ale nie ma czasu samodzielnie przygotowywać posiłków. Zamawiając taki codzienny catering, możemy liczyć na dostawy zdrowych, świeżych i zbilansowanych posiłków. Na ogół znajduje się tam pięć posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. W zależności od rodzaju wybranego cateringu, możemy liczyć na posiłki z konkretną ilością kalorii, a także z uwzględnieniem osobistych preferencji.

catering dietetyczny

Catering dietetyczny to opcja nie tylko dla tych, którzy chcą schudnąć – to dobre rozwiązanie dla każdego, komu zależy na zdrowym żywieniu, ale nie ma czasu przyrządzać posiłków każdego dnia. Codzienna dostawa pod nasze drzwi sprawia, że nie musimy podjadać na mieście i zadowalać się posiłkami typu fast food. Dieta pudełkowa będzie dostosowana do naszych preferencji oraz stanu zdrowia. Różne firmy cateringowe oferują więc diety dla sportowców, wegetarian, wegan czy też osób z chorobami autoimmunologicznymi lub alergiami pokarmowymi.

Jak wybrać dobry catering dietetyczny?

Trzeba przyznać, że w dość krótkim czasie na rynku pojawiło się naprawdę wiele firm oferujących diety pudełkowe – nie tylko w Warszawie, ale też mniejszych miejscowościach. Dzięki temu właściwie każdy z nas może skorzystać z takiego sposobu żywienia, co jest bardzo wygodne, niemniej warto być ostrożnym przy wyborze konkretnej firmy. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim upewnijmy się, czy firma współpracuje z doświadczonym dietetykiem. Jeśli nie, może lepiej poszukać innego cateringu. Rozmowa z dietetykiem pozwoli ustalić zapotrzebowanie kaloryczne, co jest kluczem do sukcesu w odchudzaniu. Kolejna ważna sprawa to jakość posiłków. Powinny one być urozmaicone, ale i zbilansowane. Ich skład oraz wielkość nie mogą być przypadkowe. Firma współpracująca z dietetykiem z pewnością zapewni właśnie takie posiłki.

catering dietetyczny

Na koniec zwróćmy uwagę na cenę. Rozpiętość cenowa może być spora, dlatego szukajmy cateringu, w którym stosunek jakości do ceny jest rozsądny. Nie chcemy przepłacać za samą markę, ale zbyt niska cena też nie wróży dobrze. Warto więc zasięgnąć opinii, na przykład na jakimś forum internetowym i na tej podstawie wybrać swój catering dietetyczny.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.