5 największych mitów technologicznych

5 największych mitów technologicznychOstatnie burze i nawałnice okazały się świetnym pretekstem do rozmowy na temat mitów technologicznych. Dlaczego? Jeśli wierzysz, że korzystanie z laptopa w czasie burzy ściąga pioruny lub ładowanie telefonu przez całą noc powoduje niszczenie baterii, to ten wpis jest dla Ciebie!

Oto list najpopularniejszych przesądów technologicznych:

 

 1. Komputery od MACA nie mogą mieć wirusów.

  Macbook

  Istnieją wirusy na produkty Apple’a. To fakt.

Owszem, mogą. Oczywiście istnieje ich znacznie mniej niż w przypadku sprzętu z Windowsem na pokładzie, ale to nie wyklucza możliwości infekcji komputera.

 1. Ładowanie smartfonu przez cała noc powoduje uszkodzenie baterii.Brak baterii w telefonie

Wszystkie telefony od dobrych kilkunastu lat są wyposażone w baterie jonowo-litowe, których nie można przeładować, bowiem przy pełnej mocy nie jest pobierana dalsza energia elektryczna.

 1. Tryb incognito w trybie przeglądarki daje zupełną anonimowość.

  Przeglądarki internetowe

  Nie ma anonimowości. W żadnej przeglądarce. W żadnej sieci.

W tym przypadku nie zapisuje się jedynie historia odwiedzanych stron ani tez nie następuje autologowanie do różnych serwisów, niemniej pozostałe dane są widoczne dla dostawcy sieci internetowej. Nie ma anonimowości w sieci, trzeba się z tym pogodzić.

 1. Im więcej pikseli, tym lepszy obraz.Aparat cyfrowy

Mit ten dotyczy zarówno aparatów cyfrowych, kamer, jak i telefonów komórkowych. Ludzie oko może jedynie dostrzec maksymalnie 300×300 pikseli, nie ma szans na przekroczenie tej granicy. Dlatego czy masz sprzęt o rozdzielczości 1500×1500 lub 500×500 tak naprawdę nie czyni o żadnej różnicy.

 1. Nie wolno pozwolić na rozładowanie baterii w smartfonie i laptopie.Prąd elektryczny

Kolejny przesąd. Po pierwsze, rozładowanie i ładowanie baterii nie wpływa na jej krótszą/dłuższą pracę, a poza tym każde urządzenie potrzebuje od czasu do czasu się zrestartować.

Więcej na temat przesądów o komórkach poczytasz w moim wcześniejszym wpisie: https://markoservices.pl/7-mitow-na-temat-telefonow-komorkowych/ 

Leave a Reply