Zainwestuj w naukę języków obcych!

język obcyNauka języków obcych uchodzi na coś godnego pochwały. Banałem wydaje się stwierdzenie, że w dzisiejszym świecie każdy właściciel dobrze prosperującej firmy powinien dobrze znać przynajmniej jeden język obcy. Oczywiście nikt nie jest zaskoczony, że bardzo dobra znajomość języka angielskiego uchodzi na normę, dlatego warto zainwestować w rozwój personalny i nauczyć się jeszcze jednego języka.

Zrób to dla siebie

Jak już wspomniałem, znajomość jednego języka nie robi na nikim wrażenia. Obecnie w wielu branżach, zwłaszcza handlowo-przemysłowych, bardzo pożądana jest umiejętność władania i porozumiewania się w egzotycznych dla Europejczyka językach, na przykład w chińskim, hinduskim i arabskim. Wzrasta również potrzeba znajomości języka francuskiego i rosyjskiego. Jeśli zależy Ci na szybkiej i efektywnej nauce, to warto wybrać kurs języka w szkole, która ma uprawnienia do przeprowadzania egzaminów i wystawiania międzynarodowych certyfikatów. Pozytywnych aspektów nauczenia się kolejnego języka jest mnóstwo, zaś wad… praktycznie żadnych!

I zadbaj o rozwój swoich pracowników!

Bez znajomości angielskiego nie masz szans na przebicie się na zagranicznych rynkach

Bez znajomości angielskiego nie masz szans na przebicie się na zagranicznych rynkach

Ileż to razy na towarzyskich i biznesowych spotkaniach można usłyszeć anegdotki, że jakiś obcokrajowiec nie mógł porozumieć się z pracownikiem firmy, bo ten nie znał angielskiego. Z jednej strony jest to zrozumiałe, ponieważ dawniej w szkołach nie nauczano języka Szekspira, jednakże dobry szef powinien dbać o nieustanny rozwój personalny swoich pracowników i pomóc im uzyskać językowe kompetencje. Wykształcona kadra bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek firmy, a dodatkowo znacznie usprawnia komunikację z zagranicznymi kontrahentami. Jednocześnie warto podkreślić, że taka nauka języka obcego nie musi kojarzyć się z siedzeniem w szkolnych ławkach i mozolnym słuchaniem lektora. Nowoczesne szkoły oferują wyjazdy językowe oraz biznes lunche, gdzie w mniej formalnej atmosferze można zarówno podszkolić swoje dotychczasowe kompetencje lub tez rozpocząć od podstaw naukę.

Szukasz dobrej szkoły językowej?

Angielski to podstawa. Zacznij się go uczyć jeszcze dziś!

Angielski to podstawa. Zacznij się go uczyć jeszcze dziś!

W takim razie zwróć uwagę na kilka szczegółów: liczebność grup (im mniejsze, tym efektywniejsza nauka), możliwość dostosowania spotkań do wybranych godzin, kwalifikację kadry oraz możliwość ratalnych opłat lub zniżek za jednorazowe opłacenie kursu. Wiele szkół do nauki języków obcych oferuje możliwość przeprowadzenia kursów dofinansowywanych z Unii Europejskiej (a przynajmniej tak jest w przypadku Empik School) lub też przeprowadzenie kursu z naciskiem na naukę specjalistycznego słownictwa danej branży.

Leave a Reply