Wyprzedaż garażowa – jak ją zorganizować?

Zrobiłeś właśnie generalne porządki w piwnicy lub staranny przegląd szafy. Efekt? Pełno zbędnych przedmiotów, ale w całkiem niezłym stanie. Możesz je wyrzucić, oddać lub wymienić, ale najpierw spróbuj je sprzedać. Pomoże Ci w tym wyprzedaż garażowa, a u nas znajdziesz wskazówki, jak ją przeprowadzić krok po kroku.

Wyprzedaż garażowa – czy to się w ogóle opłaca?

W dobie internetu, kiedy praktycznie wszystko sprzedajemy i kupujemy właśnie w sieci oraz za jej pośrednictwem tradycyjna wyprzedaż garażowa może wydawać się zupełnie nietrafionym pomysłem. Jednak to tylko pozory. W praktyce tego typu akcje cieszą się sporym zainteresowaniem. Jakie są ich zalety?

Dla sprzedającego

 1. Możesz sprawić radość komuś, kto od dłuższego czasu szukał rzeczy, którą właśnie masz na zbyciu.
 2. Dajesz starym rzeczom drugie życie, czyli postępujesz zgodnie z popularnym obecnie trendem „zero waste”.
 3. Zarabiasz dodatkowe pieniądze, które natychmiast trafiają prosto do Twojej kieszeni.
 4. Możesz nawiązać ciekawe znajomości.

Dla kupującego

 1. Czasem na wyprzedażach trafiają się prawdziwe „perełki” i to nadające się do użycia.
 2. Możesz sporo zaoszczędzić.
 3. Masz szansę nawiązać ciekawe znajomości.
 4. Być może wyprzedaż, w której będziesz uczestniczyć, stanie się inspiracją do zorganizowania Twojej własnej z innymi przedmiotami.

Jak zorganizować wyprzedaż garażową – krok po kroku

Zorganizowanie tego typu akcji nie należy do zbyt skomplikowanych zadań. Nie musisz wcześniej zdobywać żadnych pozwoleń – chyba że planujesz cyklicznie organizować taki własny pchli targ. Wtedy, warto dowiedzieć się, czego potrzebujesz, by wszystko odbyło się legalnie. Najlepiej też dołączyć do grupy lokalnych sprzedawców. Bez względu jednak na to, jak często zamierzasz organizować taką sprzedaż, musisz zadbać o pewne absolutne minimum.

 • Po pierwsze – zrób listę rzeczy, które chcesz sprzedać. To pomoże Ci w ich segregacji i przyporządkowania do określonych kategorii. Dzięki temu też potencjalny Klient łatwiej zorientuje się w naszej ofercie.
 • Po drugie – oceń stan przedmiotów na sprzedaż. Tym sposobem łatwiej ustalisz ich cenę. Koniecznie doprowadź je wcześniej do czystości i zadbaj, o to, by jak najlepiej się prezentowały.
 • Po trzecie – przygotuj miejsce, w którym odbędzie się Twoja wyprzedaż garażowa. Wbrew nazwie, wcale nie musisz jej organizować w garażu. Równie dobrym miejscem może być wolny plac przed Twoim domem. Oczywiście taką wyprzedaż możesz też zorganizować, wykupując miejsce na obszarze przeznaczonym pod handel, jak osiedlowe bazarki. Jednak najwięcej klientów znajdziesz na specjalnie organizowanych dużych giełdach handlowych na terenie Twojego miasta.
 • Po czwarte – zadbaj o odpowiednią reklamę swojej wyprzedaży. Posłuż się w tym celu internetem. Najskuteczniejsze do tego celu narzędzie to fb i grupy zrzeszające mieszkańców Twojej dzielnicy czy miejscowości. Wymień kategorie przedmiotów. Zamieść w ogłoszeniu kilka zdjęć przykładowych rzeczy. Zadbaj o to, by podać też datę i dokładną lokalizację miejsca, gdzie będzie się odbywać Twoja wyprzedaż garażowa.

Leave a Reply