Telewizja internetowa – jak z niej korzystać?

W dzisiejszych czasach przez Internet można załatwić większość spraw – od płacenia rachunków po zakupy spożywcze. Nikogo więc nie zaskakuje telewizja internetowa umożliwiająca dostęp do wielu kanałów telewizyjnych właśnie przez Internet. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy oglądać telewizję nie tylko w telewizorze. Jaki sprzęt będzie nam do tego niezbędny?

Telewizja internetowa – platforma Smart TV

Aby móc bez przeszkód korzystać z telewizji internetowej strumieniującej ją z Internetu na telewizor, potrzebujemy odbiornik z platformą Smart TV. Większość producentów telewizorów oferuje w tej kwestii własne rozwiązania albo oferowane przez Google, czyli Android TV. Posiadając oprogramowanie Smart TV, możemy korzystać z wielu aplikacji i kanałów telewizyjnych z dostępem do mnóstwa filmów i seriali za darmo. telewizja internetowaTelewizja internetowa na smartfonach i innych urządzeniach z systemem Android lub Windows jest dostępna dzięki aplikacji Google, Chromecast, do którego można wysyłać multimedia z przeglądarki Chrome oraz różnych urządzeń mobilnych. Jednym z prostszych rozwiązań na oglądanie telewizji przez Internet jest też zalogowanie się i korzystanie za określoną opłatą z serwisów VOD.

Wyposażenie dla użytkowników produktów Apple

Ci, którzy chcą korzystać z internetowej telewizji na Iphonie czy Ipodzie bądź laptopie Mac muszą posiadać platformę Apple TV. Mogą korzystać także z aplikacji i innych zasobów platformy iTunes Store oraz technologii AirPlay umożliwiającej bezprzewodowe strumieniowanie materiałów multimedialnych.

telewizja internetowa

Jak widać, telewizja internetowa jest dziś dostępna właściwie dla każdego z nas, bez względu na to, z jakich urządzeń korzystamy. Ich producenci starają się maksymalnie ułatwić dostęp do telewizji użytkownikom, dzięki czemu możemy z niej korzystać, niezależnie od tego gdzie jesteśmy. Czy telewizja internetowa całkowicie wyprze klasyczną telewizję? Trudno powiedzieć, gdyż wciąż jest spora grupa osób preferująca tradycyjne oglądanie TV, jak chociażby osoby w podeszłym wieku. Mimo iż telewizja w sieci to duże udogodnienie, z pewnością nie zastąpi w pełni tradycyjnej telewizji i możliwości oglądania jej w gronie bliskich.

Leave a Reply