Telefon dla dziecka

telefon dla dzieckaCzy warto kupować telefon dla dziecka? Jeszcze kilka lat temu widok ucznia wracającego ze szkoły z nowoczesnym telefonem w ręku był czymś niespotykanym, teraz prawie każdy nastolatek ma w posiadaniu smartfon. Rodzice mają prawo do obaw, bowiem powierzanie drogiego sprzętu, który może szybko ulec zniszczeniu lub kradzieży, niesie ze sobą ryzyko finansowych strat.

Abonament dla dzieciaka? Zdecydowanie nie!

Przede wszystkim rodzice, którzy zdecydowali sie kupić swemu dziecku telefon komórkowy, powinni wybrać usługę w systemie pre-paid. Umożliwi to precyzyjne utrzymanie wszelkich wydatków pod kontrolą, zabezpieczy przez przekroczeniem pakietu danych sieci komórkowej, a także wykonywaniu drogich połączeń i dodatkowo płatnych smsów. Polski rynek operatorów oferuje porównanie ofert na kartę, która umożliwi dopasowanie odpowiednich pakietów do potrzeb klienta. Sieci komórkowe dają możliwość kupna urządzenia nie tylko w ofercie z abonamentem, ale także w opcji telefonu na kartę. Wystarczy zajrzeć na stronę jednego z wiodących operatorów telekomunikacyjnych, by się o tym przekonać. W przypadku wyboru opcji telefonu na kartę można dodatkowo wykupić extra pakiety usług, jeśli podstawowa wersja nie spełnia do końca oczekiwań. Dodatkowe 1000 smsów, 0.5 GB internetu lub nieograniczona liczba minut rozmów w jednej sieci to wydatek zaledwie kilku złotych więcej z jednoczesną gwarancją finansową miesięcznych kosztów. Warto podarować dziecku telefon na kartę, niemniej trzeba to zrobić mądrze i rozsądnie.

Zalety posiadania telefonu przez dziecko

Zalety telefonu na kartę

Stały kontakt z rodzicami;

Kontakt z rówieśnikami (smsowy, telefoniczny, internetowy);

Możliwość śledzenia dziecka dzięki opcji GPS i odpowiedniej aplikacji;

Dziecko nie czuje się gorsze od innych znajomych;

Brak możliwości przekroczenia abonamentu;

Opcja wykupu dodatkowych pakietów;

Gwarancja stałych wydatków miesięcznych;

Atrakcyjne upusty cenowe w przypadku kupowania telefonu komórkowego;

 

Jaki model telefonu?

Dla nastolatka lepiej wziąć telefon na kartę, by kontrolować miesięczne wydatki

Dla dziecka lepiej wziąć telefon na kartę, by kontrolować miesięczne wydatki

Dzieci często wywierają presję, aby rodzice kupili im najnowszy model smartfonu, najlepiej ten znany z reklamy lub taki, jaki posiada najlepszy przyjaciel. Jednak bardzo często nie są świadomi ceny telefonów. Nie każdy nastolatek musi mieć drogi sprzęt, by móc się pochwalić przed znajomymi, bowiem nie każdych rodziców stać na taki wydatek. Z drugiej strony urządzenie może się zepsuć, zostać skradzione lub też zużyć w wyniku nadmiernego eksploatowania, dlatego błędem jest podarowywanie drogiego smartfonu. Najlepiej jest wybrać telefon w cenie od 500 do 800 złotych, operatorzy często oferują wysokie upusty podczas podpisywania umowy na telefon w systemie pre-paid. Dobrej klasy urządzenie można nabyć już za kilka złotych.

Leave a Reply